24 березня 2021, 18:22

Вакцини, виробленої цього року, вистачить на 70% світового населення. Але розподіл інший

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД. Препаратами проти COVID-19,виробленими до кінця 2021 року, можуть бути вакциновані 70% світового населення. Проте багаті країни вже зарезервували значну частину цих запасів, ідеться в звіті Глобального центру інновацій у галузі охорони здоров’я при Університеті Дьюка у США.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Європейська комісія представила паспорт вакцинації"

Очікується, що в 2021 році буде вироблено достатню кількість препаратів проти COVID-19 для вакцинації 70% населення кожної країни, що, згідно з новим аналізом, могло б придушити пандемію коронавірусу на роки раніше, ніж прогнозувалося, якби вони були розподілені справедливо,– повідомляє британська газета The Guardian з посиланням на висновки звіту.

Проте більша частина вакцини вже зарезервована для багатих країн, ідеться в звіті Глобального центру інновацій в галузі охорони здоров’я при Університеті Дьюка, що в Північній Кароліні (США). Водночас фактична кількість вакцин, вироблених цього року, імовірно, буде меншою від прогнозованої через непередбачені затримки, у т.ч. – брак сировини.

Відповідно до опублікованого 22 березня дослідження, заснованого на загальнодоступних даних від виробників, поява нових небезпечних варіантів коронавірусу може спричинити попит на вакцини, що також призведе до скорочення глобальної пропозиції.

Пандемія змінила індустрію вакцин. Унікальний попит на вакцини проти COVID-19 і рекордна швидкість, із якою вони були розроблені, але ще не затверджені, змінили індустрію вакцин. До пандемії щорічно вироблялося близько 5 мільярдів вакцин, у т.ч. проти сезонного грипу, кору та епідемічного паротиту.

Згідно з аналізом, виробники оцінюють, що цього року вони вироблять близько 12 мільярдів доз вакцини проти COVID-19, а інвестиції у виробничі потужності повинні призвести до значного збільшення поставок найближчими місяцями.

Дані Airfinity показують, що за перші чотири місяці цього року буде вироблено майже мільярд доз вакцини COVID-19, але, за прогнозами, до кінця 2021 року це число зросте як мінімум до 9,4 мільярдів.

«Якщо виробники зможуть досягти своєї мети в 12 мільярдів доз цього року, і якщо ці дози будуть закуплені і рівномірно розподілені серед населення світу, ми зможемо задовольнити значну частину світових потреб вже до 2021 року», – говорять учені з Університету.

Вони зазначили, що нестача сировини і пакувальних матеріалів уже призводить до затримок виробництва, які можуть посилюватися введенням урядами заборон на експорт життєво важливих інгредієнтів, необхідних для виробництва вакцин. Такий дефіцит скоротить кількість препаратів, доступних для більшості країн світу, при цьому велика частина існуючих запасів уже закуплена невеликою кількістю країн із високим рівнем доходу, включно з Великобританією, США та Канадою. У середньому зазначені країни отримали як мінімум удвічі більше вакцин, ніж потрібно їхньому населенню. Ці та інші країни пообіцяли розділити надлишки, але у звіті говориться, що поява нових небезпечних варіантів коронавірусу може спонукати деякі уряди залишити собі додаткові дози.

«Ми ще не знаємо, як довго буде зберігатися імунітет після вакцинації, і нам можуть знадобитися регулярні дози для підтримання (популяційного) імунітету і боротьби з новими варіантами, – йдеться у звіті, – зменшуючи у такий спосіб поставки в інші країни».

ВООЗ закликає до обміну патентами. Звіт показав, що AstraZeneca, Pfizer / BioNTech і Novavax складуть більшу частину прогнозованої пропозиції у 2021 році, інші будуть доповнені 10 іншими вакцинами. У 2022 році виробничі потужності продовжать рости, і очікується, що буде схвалено більше вакцин, хоча інші аналізи кажуть, що попит перевищить пропозицію як мінімум до 2024 року.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та інші організації закликали фармацевтичні компанії, такі як Pfizer, Johnson & Johnson і Moderna, поділитися своїми патентами і ноу-хау, щоб усі компетентні лабораторії по всьому світу могли почати виробництво вакцин і збільшити поставки. The Guardian відзначає, що ці та інші фірми воліли укладати контракти безпосередньо з конкурентами, значно збільшуючи пропозицію, але дозволяючи фірмам зберігати контроль над патентами, які, як вони очікують, принесуть мільярди доларів прибутків протягом наступних кількох років.

Джерела

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати