09 червня 2021, 19:12

Вакцинація у світі: голова ВООЗ пояснює, що таке «двостороння пандемія»

Геннадій Андрощук
Геннадій Андрощук головний науковий співробітник НДІ інтелектуальної власності НАПрН України, к.е.н., доцент, судовий експерт

ПЕРЕКЛАД


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Голова Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Адханом Гебреїсус звернув увагу на «кричущу нерівність у доступі до вакцин» проти COVID-19. У понеділок, 7 червня, він сказав, що це спровокувало «двосторонню пандемію», за якої західні країни захищені, а більш бідні продовжують зазнавати впливу коронавірусу.

Читайте також: "Історична прихильність у боротьбі з пандемією. Країни G20 прийняли Римську декларацію"

Голова ВООЗ неодноразово звертався з проханнями про безоплатну передачу вакцини найбіднішим країнам у межах механізму COVAX. За словами Тедроса, виробники препаратів можуть виділити на такі цілі до половини своєї продукції. «Ми все частіше спостерігаємо двосторонню пандемію», — сказав він на пресконференції у Женеві. Як додав Тедрос, «через шість місяців після введення перших вакцин проти COVID-19 країни з високим рівнем доходу витратили майже 44% своїх світових ресурсів». «Країни з низькими доходами повідомили тільки про 0,4% препаратів. Найнеприємніше в цій статистиці те, що за ці місяці нічого не змінилося», — підкреслив голова ВООЗ.

Станом на 4 червня COVAX доставив понад 80 млн доз у 129 країн і територій. За словами Тедроса, це значно менше, ніж очікувалося. «Несправедливий доступ до вакцин є загрозою для всіх країн, а не тільки для тих, у кого найменше вакцин, — сказав Тедрос. — Це дозволило вірусу поширитися далі, збільшуючи ймовірність меншої ефективності вакцин».

«У цих семи народів є сила». У травні на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я Тедрос закликав міжнародне співтовариство вакцинувати не менше 10% населення кожної країни до вересня і не менше 30% до кінця року. «Для досягнення цих цілей нам потрібно 250 млн додаткових доз до вересня і 100 млн доз у червні і липні, — пояснив глава ВООЗ. Він нагадав, що в ці вихідні лідери країн G7 зустрінуться на щорічному саміті. Сім країн в силах досягти цих цілей». «Я закликаю G7 поділитися вакцинами в червні і липні», — звернувся Тедрос. На його думку, цьогоріч можливий початок виробництва вакцин в Африці. Однак він не повідомив подробиць, у якій країні це може бути зроблено, але агентство Reuters раніше повідомляло, що Сенегал може почати виробництво вакцин наступного року відповідно до угоди з бельгійською біотехнологічною групою Univercells.

Лідер ВООЗ також закликав фармацевтичні компанії, у тому числі Pfizer і Moderna, чиї вакцини засновані на технології мРНК, поділитися своїми знаннями зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я, яка хотіла б прискорити передачу ключових технологій для боротьби з пандемією.

Джерело

Szczepienia na świecie. Szef WHO wyjaśnia, czym jest "dwutorowa pandemia".

Szef WHO: Mamy teraz do czynienia z "dwutorową pandemią". 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати