15 червня 2023, 15:46

В YouControl доданий список підозрюваних у злочинах у період вторгнення рф

YouControl

Аналітична система YouControl доповнена новим блоком для перевірки фізичних осіб: “Списком підозрюваних магістральної справи "24 лютого". Це важливо для дотримання вимог комплаєнсу та в межах виявлення і протидії легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму), повідомили в YouControl.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Реєстр зі 170 тисяч російських воєнних злочинців – в YouControl".

"Список підозрюваних магістральної справи "24 лютого", сформований Офісом генерального прокурора України та містить детальну інформацію про понад 660 осіб, переважно з рф, розподілених на 6 категорій, а саме міністри, депутати, військове командування, посадовці, керівники правоохоронних відомств, розпалювачі війни та пропагандисти кремля.

Особи у списку є підозрюваними у кримінальних правопорушеннях проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку, злочинах проти основ національної безпеки України; порушенні законів та звичаїв війни; плануванні, підготовці, розв'язування та веденні агресивної війни; пропаганди війни; посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України тощо.

Офіс генерального прокурора України створив цей список як інструмент для роботи правоохоронних органів та спеціалістів у сфері фінансового моніторингу.

Для кого важливе це оновлення

Як зазначається, перевірка контрагента щодо причетності до легалізації (відмивання) злочинних доходів та фінансування тероризму (сепаратизму) є заходом належної перевірки контрагента під час процедур due diligence та комплаєнс. Це особливо актуально під час війни та застосування міжнародних санкцій. Новий блок перевірки допомагає кожному бізнесу запобігати підозр у фінансуванні тероризму та не потрапити під санкції при веденні фінансових операцій. А на загальному рівні підсилює боротьбу з фінансуванням тероризму та злочинною діяльністю, сприяє створенню безпечнішого бізнес-середовища та захисту від воєнної агресії рф.

Де та які саме дані про підозрюваних можна побачити у YouControl

Перевірка за списком підозрюваних магістральної справи "24 лютого" містить такі дані:

категорія (міністри, депутати, військове командування, посадовці, пропагандисти, керівники правоохоронних підприємств);

  • фото;
  • ПІБ;
  • посада;
  • дата народження.

В YouControl зазначили, що інформація зі списку відображається у блоці перевірки фізичних осіб. Щоб перевірити фізичну особу, вкажіть її ПІБ у верхньому пошуковому рядку на головній сторінці та натисніть кнопку "Перевірити особу".

Відомості про наявність особи у списку підозрюваних магістральної справи "24 лютого" з посиланням на джерело вказані в лівому навігаційному меню у вкладці  "Правопорушення та розшук".

"Посилання біля ПІБ веде на джерело даних, а саме на Список підозрюваних магістральної справи "24 лютого". Також ви бачите червону позначку про найвищий рівень ризику. Ці дані, разом з іншими джерелами інформації в системі YouControl, враховують понад 95% всіх джерел, визначених типологічним дослідженням "Фінансування тероризму та отримання кримінальних доходів від вчинення інших злочинів в умовах військової агресії російської федерації". Все це покращує захист бізнесу та підвищує ефективність комплаєнс-перевірок клієнтів та фінмоніторингу. Також це буде особливо корисним професіоналам сфери правопорядку та розшуку"– вказали в YouControl.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати