З 1 грудня 2020 року в Україні збільшено один із ключових соціальних стандартів - прожитковий мінімум. Саме від його розміру залежать соціальні виплати, зокрема, й розмір максимальної допомоги по безробіттю.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "З 1 грудня в Україні зріс прожитковий мінімум та пов'язані з ним страхові виплати".
Про це повідомляє прес-служба ДСЗ.
Так, згідно зі ст. 23 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" від 02.03.2000 р. № 1533-ІІІ максимальний розмір допомоги по безробіттю не може перевищувати чотирикратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відсьогодні прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 2 270 грн, відповідно максимальний розмір допомоги по безробіттю – 9 080 грн на місяць.
Зокрема, розмір допомоги визначається для кожного безробітного індивідуально. Він залежить від заробітної плати людини та її страхового стажу. Допомога по безробіттю виплачується залежно від тривалості безробіття у відсотках до визначеного розміру (ст. 22 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття").
Що ж до розміру мінімальної допомоги по безробіттю, то він залишиться без змін. На період карантину постановою правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття розмір мінімальної допомоги по безробіттю збільшено з 650 до 1 000 гривень.
Мінімальний розмір допомоги по безробіттю встановлюється для громадян, які:
- протягом року, що передував реєстрації в службі зайнятості, мають страховий стаж менше шести місяців;
- молодих людей, які закінчили навчання в закладах середньої/вищої освіти або звільнені зі строкової військової служби і які вперше шукають роботу;
- внутрішньо переміщених осіб, які документально не можуть підтвердити періоди роботи.
Нагадаємо, Мінцифра і YouControl запускають вебінари про перевірку бізнес-партнерів у держреєстрах.