08 травня 2020, 13:23

В Україні запущено функціонування платних камер із поліпшеними умовами в СІЗО

Сьогодні, 08.05.2020 р., в Україні запущено функціонування платних камер із поліпшеними умовами розміщення в українських слідчих ізоляторах.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "КМУ вніс зміни до положення про Мін'юст щодо здійснення представництва у судах".

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook Міністр юстиції Денис Малюська.

"Першим впорався Київський СІЗО - запрацювали 4 камери: одна 2-місна, одна 3-місна та дві 4-місні. Решту українських СІЗО підтягнуться трохи згодом", - зазначив міністр.

Так, вартість розміщення у Києві залежатиме від терміну, за який здійснюється оплата:

  • 2000 грн - за добу;
  • 8000 грн - за тиждень;
  • 12 000 грн - за місяць.

"Для зручності на наступному тижні забезпечимо можливість оплати онйлан на сайті "Онлайн будинок юстиції". Отримані кошти СІЗО будуть спрямовувати на підтримання належних умов утримання у безкоштовних камерах та на покриття собівартості утримання камер з поліпшеними умовами", - розповів пан Малюська.

Ініціатива запровадження платних камер має дві ключові цілі:

  • прибрати корупцію (замість хабаря гроші за ліпшу камеру будуть йти офіційно у бюджетний спецфонд);
  • знайти додаткове фінансування для слідчих ізоляторів.

"Наявність платних камер не порушує прав людини. Як і раніше, ми забезпечуємо функціонування безкоштовних камер, і їх стан не тільки не погіршиться, а, навпаки, буде поліпшений за рахунок доходів, які генеруватимуть платні камери.

При цьому слід пам’ятати, що мова йде про слідчі ізолятори, тобто місця, де утримуються люди, щодо яких немає вироку суду і які вважаються невинуватими у вчиненні злочину. Якщо особа з точки зору закону невинувата, ми не повинні обмежувати її у можливості оплатити ліпші умови проживання.

Читайте також: "ВС розглянув справу щодо проведення позапланової невиїзної перевірки арбітражного керуючого".

Що стосується злочинців (щодо яких вироки набрали законної сили) то їм жодні поліпшені умови за гроші створюватись не будуть. У тюрмах усі будуть у рівних умовах і будуть відбувати встановлене судом покарання за вчинений злочин", - розповів Денис Малюська.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати