Кабінет Міністрів України затвердив порядок запровадження автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Мінсоцполітики створило інструмент, що забезпечує прозорість надання міжнародної допомоги".
Так, документ передбачає обов’язок для підприємств встановити системи моніторингу на своїх установках. За їх допомогою підприємства мають проводити відповідні вимірювання, а отримані дані про викиди від роботи власного обладнання передавати до Міндовкілля.
Порядком передбачено обов’язок встановлювати АСК лише на нове обладнання. На вже наявне устаткування ця вимога не поширюється.
У міністерстві зазначили, що бізнес матиме час підготуватися до нововведень, адже Порядком передбачено, що встановити АСК необхідно упродовж 5-и років після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.
"Моніторинг на трубі – рішення, на яке довго чекала екоспільнота. Це важливий крок на шляху до євроінтеграції, зменшення промислового забруднення, а також доступу громадян до екологічної інформації та цифрової взаємодії. Мабуть, найбільше про очікування цього рішення до війни могли б розповісти жителі та екоактивісти Кривого Рогу, Дніпра, Запоріжжя, Маріуполя, Харкова або будь-якого іншого українського промислового міста. Але, на жаль, зараз наша промисловість працює на чверть порівняно з довоєнним рівнем. Проте всі ми розуміємо, що Україну чекає повоєнне відновлення, і воно має відбуватися вже з новими сучасними правилами", – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.
За його словами, рішення Уряду дозволить налагодити сучасний цифровий обмін інформацією між бізнесом, державою та громадянами.