29 березня 2023, 12:33

В Україні запроваджують моніторинг викидів "на трубі" для промислових підприємств: деталі

Пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України

Кабінет Міністрів України затвердив порядок запровадження автоматизованих систем контролю викидів забруднюючих речовин. Про це повідомила пресслужба Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінсоцполітики створило інструмент, що забезпечує прозорість надання міжнародної допомоги".

Так, документ передбачає обов’язок для підприємств встановити системи моніторингу на своїх установках. За їх допомогою підприємства мають проводити відповідні вимірювання, а отримані дані про викиди від роботи власного обладнання передавати до Міндовкілля.

Порядком передбачено обов’язок встановлювати АСК лише на нове обладнання. На вже наявне устаткування ця вимога не поширюється.

У міністерстві зазначили, що бізнес матиме час підготуватися до нововведень, адже Порядком передбачено, що встановити АСК необхідно упродовж 5-и років після припинення або скасування дії воєнного стану в Україні.

"Моніторинг на трубі – рішення, на яке довго чекала екоспільнота. Це важливий крок на шляху до євроінтеграції, зменшення промислового забруднення, а також доступу громадян до екологічної інформації та цифрової взаємодії. Мабуть, найбільше про очікування цього рішення до війни могли б розповісти жителі та екоактивісти Кривого Рогу, Дніпра, Запоріжжя, Маріуполя, Харкова або будь-якого іншого українського промислового міста. Але, на жаль, зараз наша промисловість працює на чверть порівняно з довоєнним рівнем. Проте всі ми розуміємо, що Україну чекає повоєнне відновлення, і воно має відбуватися вже з новими сучасними правилами", – сказав міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

За його словами, рішення Уряду дозволить налагодити сучасний цифровий обмін інформацією між бізнесом, державою та громадянами.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати