27 грудня 2024, 11:34

Махінації на "єВідновленні": на Харківщині викрили угруповання на чолі з місцевим посадовцем

Пресслужба Офісу Генпрокурора

Чотирьох осіб було викрито на заволодінні коштами, виділеними в межах державної програми "єВідновлення". Про це повідомила пресслужба Офісу Генпрокурора.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Вбивство Фаріон: справа передана до суду".

За даними слідства, в січні 2024 року діючий на той момент заступник начальника Ізюмської МВА, який одночасно був членом Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, спричинених збройною агресією рф, розробив злочинний план заволодіння бюджетними коштами.

"Він підбирав будинки, які потребували ремонту, складав фіктивні акти пошкодження майна та укладав незаконні угоди в рамках державної програми "єВідновлення". До "схеми" посадовець залучив свого товариша, який зазначив, що його рідний дядько є експертом та може їм допомагати. Так, дядько складав завідомо неправдиві експертні звіти про обстеження житлових будинків, значно збільшуючи обсяг дефектів та руйнувань об’єкта"– йдеться в повідомленні.

За інформацією Офісу Генпрокурора, підозрювані встигли отримати два житлові сертифікати на загальну суму майже 1,5 млн грн. На цьому етапі зʼявилась ще одна фігурантка – мама тещі заступника начальника Ізюмської МВА, – яка продала чоловіку будинок у Краматорську в обмін на ці два сертифікати. Як зазначається, надалі жінка перевела у готівку гроші з сертифікатів і склала довіреність, якою уповноважила зятя придбати на її ім’я авто. Він купив родичці машину за 400 тис. грн. 

Правоохоронці задокументували, що група встигла отримати житлові сертифікати ще майже на 3,5 млн гривень за інші два будинки. Проте гроші їм не встигли надійти, оскільки їх було викрито.

Наразі посадовцю повідомлено про підозру за фактами заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовим становищем, замаху на вказаний злочин та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України). Його родичці інкриміновано ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209 КК України. Товаришу та експерту повідомлено про підозру в пособництві у вчиненні вказаних злочинів (ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 191, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 15, ч. 5 ст. 191 КК України).

Як повідомляється, експерт переховується від слідства, йому повідомлено про підозру заочно. 

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати