17 квітня 2020, 12:42

В Україні запрацює програма відновного правосуддя для неповнолітніх

Офіс Генерального прокурора

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова та Міністр юстиції Денис Малюська підписали спільний наказ про запровадження на національному рівні принципу відновного правосуддя для неповнолітніх, які є вперше підозрюваними у вчиненні злочинів невеликої або середньої тяжкості.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Атестація регіональних прокуратур: два етапи успішно пройшли понад 75% прокурорів".

Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

Як зазначається, суть програми відновлення – дати дитині другий шанс, ресоціалізувати її та запобігти вчиненню повторних правопорушень.

"Ми повинні вберегти дітей, які вперше схибили від потрапляння на лаву підсудних. Неповнолітні мають примиритися з потерпілим, а соцслужби та психологи – відкоригувати їхню поведінку. Тоді прокурор звертається до суду і приймається позитивне рішення щодо звільнення дитини від відповідальності. За попередніми розрахунками, втілення такого проекту по всій Україні дасть можливість вивести з-під кримінального переслідування понад 1,5 тисячі дітей", - заявила Генпрокурор Ірина Венедіктова.

Крім того, наразі Офісом Генерального прокурора обговорюється удосконалення Концепції створення повноцінної системи ювенальної юстиції. Окремий напрямок – протидія насиллю над дітьми, робота із неповнолітніми жертвами злочинів та свідками правопорушень. До кінця року в рамках пілоту планується запровадження нових підходів щодо допиту постраждалих дітей за принципом "одного разу": один допит, однією стороною процесу – слідчим суддею або слідчим, на одному етапі - досудового розслідування.

Нагадаємо, Офіс Генпрокурора посилює протидію насильницьким злочинам стосовно дітей.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати