18 березня 2023, 13:14

В Україні з 1 квітня 2023 року запроваджується система електронних платежів нового покоління

АПВУ

В Україні з 1 квітня 2023 року запроваджується система електронних платежів нового покоління - СЕП - 4.0 на базі міжнародного стандарту ISO 20022.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Відповідну інформацію АПВУ надав Національний банк України.

Таким чином, всі міжбанківські платіжні операції  здійснюватимуться виключно через нове покоління СЕП-4.0. Наразі триває тестування функціональності нового покоління СЕП усіма учасниками платіжної інфраструктури.

З огляду на нововведення, починаючи з дати впровадження СЕП–4.0, надавачі платіжних послуг (банки) матимуть змогу передавати платіжні інструкції через систему електронних платежів у вигляді повідомлення pain.013 «Запит на здійснення платіжної операції». Повідомлення буде формуватися не приватним виконавцем, а безпосередньо банком, який обслуговує приватного виконавця, після отримання від нього платіжної інструкції.

Отже, примусове списання (стягнення) коштів з рахунку боржника фізичної або юридичної особи передбачає два шляхи доставлення платіжної інструкції до банку платника:

  • через платіжну систему (приватний виконавець завантажує платіжну інструкцію в електронній формі через Клієнт-банку свого банку, у якому він обслуговується,  після цього обслуговуючий приватного виконавця банк формує електронне повідомлення pain.13 – «Запит на здійснення платіжної операції» і надсилає його до банку боржника, який списує кошти з такого рахунку).
  • напряму до банку платника (приватний виконавець надсилає платіжну інструкцію, оформлену відповідно до вимог законодавства, напряму до банку, у якому у боржника відкритий рахунок).
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати