13 листопада 2020, 10:58

В Україні впровадять європейські директиви з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами

Урядовий портал

В Україні впровадять основні норми європейського законодавства з охорони атмосферного повітря та поводження з відходами в рамках проекту "APENA 2".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Держекоінспекція спільно з Інтерполом проводить розслідування злочинів проти природи".

Про це повідомляється на сайті Державної екологічної інспекції, яка також приєдналась до участі у проекті, зазначає Урядовий портал.

"Охорона атмосферного повітря та поводження з відходами в Україні будуть здійснюватися за європейськими стандартами! Державна екологічна інспекція приєдналась до участі у проекті Євросоюзу "APENA 2" ("Підтримка України в наближені законодавства ЄС у сфері навколишнього природного середовища")", - заявив голова Держекоінспекції Андрій Мальований.

В рамках проекту, який триватиме 3 роки, фахівці ДЕІ отримають консультації стосовно розробки законодавчих та нормативно-правових документів.

Зазначається, що ця довготривала програма передбачає співпрацю ДЕІ з міжнародними експертами над підготовкою законодавчих та нормативно-правових змін згідно з вимогами ЄС.

"Впродовж 3 років реалізації проекту "APENA 2" фахівці інспекції зможуть отримувати консультації щодо створення проектів законів, постанов та наказів, брати участь у заходах проекту та вдосконалювати знання європейського законодавства", - зазначив Андрій Мальований.

Крім впровадження європейських законодавчих вимог, Держекоінспекція також долучиться до розробки інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, а працівники ДЕІ зможуть підвищити свою кваліфікацію у частині європейських екологічних стандартів, проходячи тренінги.

Зокрема, робочий план співпраці передбачає:

- консультації для ДЕІ стосовно впровадження директив ЄС щодо якості атмосферного повітря та законодавства ЄС про захоронення та утилізацію відходів видобувної промисловості;

- участь у розробці та втіленні інтегрованої інформаційної системи з управління відходами, де у відкритому доступі знаходитиметься інформація про ліцензії, видані для проведення діяльності у сфері поводження з відходами, розміщення полігонів та сміттєзвалищ, дані про забруднювачів та переробні потужності;

- проходження фахівцями тренінгів з питань дотримання екологічних стандартів ЄС.

"Результатом такої співпраці стане зміцнення законодавчої та інституційної системи України у галузі атмосферного повітря та відходів", - деталізував Андрій Мальований.

Нагадаємо, Держекоінспекція фіксуватиме екологічні порушення за допомогою аерокосмічної зйомки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати