24 листопада 2022, 12:10

В Україні розробили Рамку фінансових компетентностей дорослого населення

Пресслужба НБУ

Національний банк України спільно з Фондом гарантування вкладів фізичних осіб і Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку підготували Рамку фінансових компетентностей дорослого населення.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читйате також: "Уряд схвалив законопроєкт щодо впровадження єдиних підходів в оплаті праці держслужбовців"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

У документі описані ключові компетентності населення віком від 18 років, зокрема набір знань, умінь, навичок та особливостей ставлення до питань у сфері управління особистими фінансами, споживання фінансових послуг, що є основою для ухвалення відповідальних фінансових рішень, забезпечення і поліпшення добробуту.

 Цей інструмент створений для розвитку та поліпшення фінансових компетентностей українців, зокрема через розроблення освітніх програм, навчальних і методичних матеріалів, організації просвітницьких заходів та інших ініціатив, спрямованих на підвищення рівня фінансової обізнаності та ефективного використання фінансових послуг різними цільовими групами населення.

Рамка містить чотири змістові розділи, кожен з яких поділений на теми та підтеми: 

Розділ І. Гроші та угоди.

Розділ ІІ. Планування та управління фінансами.

Розділ ІІІ. Ризики та винагорода.

Розділ ІV. Фінансовий ландшафт. 

Загалом у Рамці описано понад шістсот тридцять фінансових компетентностей дорослої людини, серед яких виділені базові та основні. Кожна компетентність описана в трьох вимірах: 

  • обізнаність, знання та розуміння; 
  • навички та поведінка; 
  • упевненість, мотивація та ставлення.

Для зручності користування Рамкою в нагоді стане інструмент для швидкого відбору фінансових компетентностей у форматі Excel. За допомогою спеціальних тегів розробники освітніх програм, тренери з фінансової грамотності та практики можуть профільтрувати необхідні компетентності, зокрема за такими групами: 

  • цифрові фінансові компетентності; 
  • компетентності у сфері сталого фінансування; 
  • компетентності, які стосуються фінансової стійкості; 
  • компетентності, які стосуються кожної людини в повсякденному житті, для поточного чи майбутнього фінансового добробуту; 
  • компетентності, актуальні для переважної більшості дорослого населення.

Очікується, що поширення практичного використання цієї Рамки сприятиме реалізації державної політики у сфері фінансової грамотності та фінансової інклюзії, а також підвищенню якості освітніх ініціатив з поглиблення знань та розвитку навиків щодо ефективного управління особистими фінансами

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати