13 листопада 2020, 16:31

В Україні приймуть Закон, який врегулює забудову історичних центрів міст, - КМДА

Департамент містобудування та архітектури КМДА

Мінкульт направив до Державної регуляторної служби законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо збереження традиційного характеру середовища та протидії хаотичній забудові».


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Витяг з містобудівного кадастру: які «кола пекла» треба пройти заявнику і чому вигідніше подавати заявку онлайн"

Про це на своїй сторінці в Facebook розповів заступник директора Департаменту будівництва та архітектури КМДА, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій.

"Законопроєкт передбачає врегулювання забудови історичного ареалу міст, посилення охорони архітектурних пам’яток та підвищення штрафів за пошкодження, нанесені об’єктам культурної спадщини", - зазначив посадовець.

За словами Тація, основне нововведення – запровадження єдиної інформаційно-телекомунікаційної системи, за допомогою якої забезпечуватиметься відкритий доступ до інформації у сфері культурної спадщини, зокрема, можливість сплачувати штрафи та отримувати результати деяких адміністративних послуг.

"Впровадження цієї системи важливе з огляду на те, що сьогодні 90% інформації про пам’ятки культури зберігається на паперових носіях і не можуть бути використані у містобудівних чи земельних кадастрах", - вважає посадовець.

Тацій підкреслив, що після прийняття законопроєкту у містобудівній сфері відбудуться значні зміни:

  • Буде створений центральний орган виконавчої влади, який буде здійснювати оцінку проєктів реставрації та будівництва на об’єктах культурної спадщини.
  • Така оцінка буде включена у перелік обов’язкових документів, які необхідні заявнику для проведення будівельних робіт в межах охоронних зон пам’яток.
  • Введення кримінальної відповідальності за самочинне будівництво в історичному ареалі, яке карається штрафом 60-70 тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян (1 – 1,1 мільйона гривень).
  • Впроваджуватимуться чіткі нормативи до встановлення меж територій пам’ятки, історичного ареалу та охоронних зон, які обов’язково мають враховуватись у земельному та містобудівному кадастрах.

Нагадаємо, приміщення для підприємництва можна будувати на присадибній ділянці.

 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати