На присадибній ділянці можуть знаходитись приміщення для ведення індивідуальної господарської діяльності, однак лише при наявності житлової нерухомості.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.
Читайте також: "Витяг з містобудівного кадастру: які «кола пекла» треба пройти заявнику і чому вигідніше подавати заявку онлайн"
"Згідно із Земельним кодексом України присадибна ділянка призначається для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Це ключова роль такого виду ділянки, яка визначає функціонування інших приміщень на території", - пояснив Юрій Тацій.
Він зазначив, що приміщення для індивідуальної трудової діяльності та підприємництва можуть бути прибудованими до будинку, а можуть знаходитись окремо. Однак важливо, щоб вони знаходились на території разом з будинком, де ви проживаєте, з огляду на «житлову» функцію ділянки.
Здійснюючи будівництво житлових будинків та приміщень для підприємства особливу увагу необхідно звернути на дотримання норм щодо червоних ліній.
"Згідно з ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» приміщення для підприємництва допускається розміщувати по червоних лініях. Натомість житлові будинки можуть знаходитись лише з відступом 6 м від червоних ліній магістральних вулиць, а також 3 м від житлових вулиць", - додав Юрій Тацій.
Є ще один шлях, як узаконити ведення підприємницької діяльності у житловій будівлі - це реконструкція приміщення зі зміною його цільового призначення.
"Крім того, приміщення всередині житлового будинку можливо використовувати для ведення підприємницької діяльності. Для цього необхідно оформити приміщення, як одиницю власності, та перевести у нежитлове шляхом реконструкції. Отримати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію можна у Департаменті містобудування та архітектури КМДА", - зазначив Юрій Тацій.
Нагадаємо, для спорудження у Києві будівель, вищих за 45 метрів, обов’язкове погодження Державіаслужби та Міноборони.