11 листопада 2020, 10:20

Приміщення для підприємництва можна будувати на присадибній ділянці

Департамент містобудування та архітектури КМДА

На присадибній ділянці можуть знаходитись приміщення для ведення індивідуальної господарської діяльності, однак лише при наявності житлової нерухомості. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації, начальник управління адміністративних послуг Юрій Тацій на своїй сторінці у Facebook.   

Читайте також: "Витяг з містобудівного кадастру: які «кола пекла» треба пройти заявнику і чому вигідніше подавати заявку онлайн"

"Згідно із Земельним кодексом України присадибна ділянка призначається для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд. Це ключова роль такого виду ділянки, яка визначає функціонування інших приміщень на території", - пояснив Юрій Тацій. 

Він зазначив, що приміщення для індивідуальної трудової діяльності та підприємництва можуть бути прибудованими до будинку, а можуть знаходитись окремо. Однак важливо, щоб вони знаходились на території разом з будинком, де ви проживаєте, з огляду на «житлову» функцію ділянки. 

Здійснюючи будівництво житлових будинків та приміщень для підприємства особливу увагу необхідно звернути на дотримання норм щодо червоних ліній. 

"Згідно з ДБН Б.2.2-12:2019 «Планування та забудова територій» приміщення для підприємництва допускається розміщувати по червоних лініях. Натомість житлові будинки можуть знаходитись лише з відступом 6 м від червоних ліній магістральних вулиць, а також 3 м від житлових вулиць", - додав Юрій Тацій. 

Є ще один шлях, як узаконити ведення підприємницької діяльності у житловій будівлі - це реконструкція приміщення зі зміною його цільового призначення. 

"Крім того, приміщення всередині житлового будинку можливо використовувати для ведення підприємницької діяльності. Для цього необхідно оформити приміщення, як одиницю власності, та перевести у нежитлове шляхом реконструкції. Отримати містобудівні умови та обмеження на реконструкцію можна у Департаменті містобудування та архітектури КМДА", - зазначив Юрій Тацій.

Нагадаємо, для спорудження у Києві будівель, вищих за 45 метрів, обов’язкове погодження Державіаслужби та Міноборони.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати