27 серпня 2022, 11:38

В Україні презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна

Пресслужба Мінцифри

Міністерство інфраструктури та Міністерство цифрової трансформації презентували Реєстр пошкодженого та знищеного майна. У ньому буде зберігатись інформація про житлові будівлі та інші споруди, що були зруйновані під час російського вторгнення. Ці дані необхідні для того, щоб сформувати політику компенсації збитків та відбудови після перемоги України.  


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Стягнення збитків з рф у національних судах: особливості та прогалини процедури"

«Відбудова України — складний процес, який займе багато часу та ресурсів. Тому було важливо розпочати підготовку до відновлення якомога раніше. Ми зробили це навесні. Саме тоді ми запустили прийом заявок про пошкоджене майно у Дії. А сьогодні презентуємо реєстр, який буде зберігати цю інформацію. Вона допоможе створити ефективний план відновлення та компенсувати збитки українцям», — зазначив Віцепрем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Наразі українці подали понад 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно через застосунок і портал Дія. Реєстр буде наповнюватись даними за результатами обстежень будівель спеціальними комісіями, які створювали органи місцевого самоврядування або військово-цивільні адміністрації.

Реєстр допоможе:

  • отримати відшкодування в разі порушення майнових прав громадян України;
  • підвищити ефективність управлінських рішень стосовно планування відновлення територій.

Що робити фізичним особам у зв'язку з запуском реєстру?

  • Подати повідомлення про пошкоджене чи зруйноване майно на порталі або в застосунку "Дія";
  • Отримати повідомлення про те, що акт обстеження майна складено комісією, створеною органом самоврядування чи ВЦА;
  •  Очікувати внесення інформації про обстеження в Реєстр пошкодженого та зруйнованого майна ОМС або ВЦА;
  • Очікувати компенсації.

Розроблення та впровадження Реєстру пошкодженого та знищеного майна здійснюється Міністерством інфраструктури у співпраці з Міністерством цифрової трансформації та Міністерством розвитку громад та територій. Проєкт реалізується за підтримки USAID / UK aid проєкту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах/TAPAS».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати