26 січня 2021, 13:27

В Україні посилять відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Верховна Рада прийняла за основу проєкт Закону №4157 "Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення рівня відповідальності за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ підтримала штрафи за недопуск до перевірок пожежної безпеки".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Законопроект спрямований на забезпечення належного рівня пожежної та техногенної безпеки шляхом підвищення відповідальності за порушення встановлених законодавством вимог у цих сферах.

Проєктом пропонується внести зміни до статі 270 Кримінального кодексу України, якою запроваджується кримінальна відповідальність за порушення вимог техногенної та пожежної безпеки, якщо це спричинило виникнення пожежі або аварії, якою заподіяно шкоду здоров’ю людей або майнову шкоду у великому розмірі.

Законопроектом також пропонується внести зміни до статей 175, 1752, 183, 1888, 221, 223, 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення в частині збільшення розміру штрафів за:

- порушення встановлених законодавством вимог техногенної та пожежної безпеки;

- здійснення суб’єктом господарювання господарської діяльності без декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства у сфері пожежної безпеки та невиконання приписів, розпоряджень та постанов посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки;

- завідомо неправдивий виклик спеціальних служб.

Проектом передбачається виключити статтю 18816 КУпАП для усунення подвійної відповідальність за правопорушення.

Нагадаємо, ВРУ схвалила допуск іноземних підрозділів збройних сил на навчання в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати