21 грудня 2021, 11:54

В Україні посилять відповідальність за незаконне будівництво

Департамент містобудування та архітектури КМДА

У першому читанні ухвалено законопроєкт № 5877, яким посилюється відповідальність у сфері містобудівної діяльності. Передбачається внесення змін до Кодексу про адміністративні порушення та Кримінального кодексу, щоб збільшити санкції за незаконне будівництво та будівництво з порушеннями. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чи може забудовник скоригувати червоні лінії?"

Про це повідомив заступник директора Департаменту містобудування та архітектури Київської міської державної адміністрації Юрій Тацій. 

Він деталізував, що відповідальність посилюється за:

  • Самочинне будівництво будівель або споруд на самовільно зайнятих земельних ділянках – 85-170 тисяч гривень (зараз – 17-68 тисяч гривень);
  • Виконання будівельних робіт без отримання відповідного права – 34-42,5 тисячі гривень (зараз – 4250-5950 тисяч гривень);
  • Використання об’єктів, не прийнятих в експлуатацію – 17-25,5 тисячі гривень (зараз – 4250-5950 тисяч гривень).

«Законопроєкт також пропонує доповнити існуючі нормативно-правові документи додатковими статтями. Зокрема, передбачити відповідальність за невиконання законних вимог уповноважених посадових осіб щодо тимчасового арешту об’єктів незаконного будівництва. Окрім того, деталізуються порушення в ході здійснення авторського та технічного наглядів, за які встановлюються санкції», - додав Юрій Тацій.

Посадовець наголосив, що підвищення штрафів – наразі найбільш дієвий механізм для запобігання порушенням у містобудівній сфері та забезпечити легальне та якісне будівництво. 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати