08 грудня 2020, 19:03

В Україні підготували Концепцію держполітики протидії катуванням

Прес-служба Офісу Генерального прокурора

Урядова комісія з питань виконання рішень Європейського суду з прав людини розглянула спрямовану Генеральним прокурором Іриною Венедіктовою Концепцію державної політики протидії катуванням в системі кримінальної юстиції. Її розробили Прокурори спеціалізованого підрозділу з протидії катуванням Офісу Генерального прокурора разом із експертами неурядових організацій. Вони також сформували проєкт плану заходів з її реалізації на період 2021 – 2023 років.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Страсбурзі презентовано звіт CEPEJ щодо ефективності та якості правосуддя".

Про це повідомляє прес-служба Офісу Генерального прокурора України.

Зазначається, що основна увага Концепції сфокусована на подоланні проблеми безкарності правоохоронців, які застосовують катування. Саме на цю проблему неодноразово звертали увагу як національні, так й міжнародні правозахисні організації, а також Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях.

Концепція та план заходів з її реалізації передбачають розробку алгоритму дій працівників органів правопорядку при надходженні до них повідомлення про катування, а також інформування громадськості про особливості застосування такого алгоритму. Важливим є приведення у відповідність до міжнародних стандартів статті 127 (катування) Кримінального кодексу України.

Офіс Генерального прокурора наполягає на розробці методології розслідування катувань та інших грубих порушень прав людини з боку правоохоронців, проведення навчання слідчих ДБР та прокурорів, що працюють із провадженнями цієї категорії.

Необхідне також впровадження механізму викривачів в середині системи кримінальної юстиції – працівників, які будуть повідомляти про вчинення катувань з боку їх колег та будуть захищені від можливих утисків та переслідувань за такі повідомлення.

Концепція також передбачає розробку системи збору статистичних даних, яка буде акумулювати максимально повну інформацію про масштаби катувань та забезпечувати можливість ґрунтовного аналізу зібраних даних.

Нагадаємо, у Раді зареєстрували законопроєкт про відновлення повноважень НАЗК.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати