17 червня 2020, 12:12

В Україні один з найдешевших мобільних інтернетів у світі

Прес-служба Мінцифри

Вартість мобільного інтернету в Україні одна з найдешевших у світі. Ми п’яті серед 228 країн і територій світу за цим показником.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Віртуальні активи в Україні: з'явився текст законопроекту".

Такі дані цьогорічного дослідження Worldwide Mobile Data Pricing League, яке регулярно проводить Cable.co.uk., повідомляє прес-служба Мінцифри.

П’ятірка найдорожчих

Найбільше за гігабайт мобільного інтернету доведеться заплатити на острові Святої Єлени, що у Великій Британії. Середня вартість тут становить $52,5. Серед найдорожчих також автономні заморські території Об'єднаного Королівства Великої Британії Фолклендські острови ($40,41), Республіка Науру ($30,47), Бермудські острови ($28,75) і Республіка Сан-Томе і Принсіпі ($28,26). 

Висока вартість пояснюється географічними розміщенням та особливостями цих територій. Основна проблема полягає в тому, що острови не мають розгалуженої волоконно-оптичної інфраструктури, на яку зазвичай покладаються мобільні мережі. Тому цим країнам доводиться впроваджувати дорожчі рішення, вартість яких і перекладається на споживача. Водночас рівень споживання тут невеликий. Люди часто купують пакети на кілька десятків мегабайт, що робить гігабайт порівняно великим а, отже, і дорогим. 

П’ятірка найдешевших

Якщо говорити про найдешевший мобільний інтернет у світі, то його можна знайти в Індії. Один гігабайт обійдеться в середньому у $0,09. Тут навіть можна придбати тарифний план, де 1 ГБ коштуватиме всього $0,02. На другому місці - Ізраїль із середньою вартістю за 1 ГБ - $0,11. Далі за рейтингом Киргизстан ($0.21) та Італія, що може похвалитися найдешевшим мобільним інтернетом у Європі, - лише $0.43. Україна посідає п’яте місце, оскільки середня вартість мобільного інтернету в нашій державі становить $0,46 (≈12,50 грн).

У Мінцифри зазначають, що більшість країн, що можуть похвалитися доступністю мобільного інтернету, завдячують цим розвиненій інфраструктурі широкосмугового зв'язку. Це Італія, Індія, Ізраїль та Україна. Завдяки можливості передачі великих обсягів даних провайдери знижують ціну за гігабайт. Натомість у Киргизстані, де ШСД менш розвинений, значною мірою покладаються на мобільну передачу даних. Доступність ціни в цій країні зумовлена низькою платоспроможністю її громадян, які не зможуть собі дозволити більш дорогий мобільний інтернет. 

Цікаво, що порівняно з аналогічним дослідженням 2018 р., ціни на мобільний інтернет знизилися, особливо в Індії. Ще 2 роки тому 1 Гб у цій країні коштував $0,26, що майже втричі дорожче від сьогоднішньої вартості. В Україні ціни також знизилися, хоча й не так суттєво - з $0,51 до $0,46.

А що в інших країнах світу?

Так, країни з успішною економікою зазвичай мають добре розвинену мобільну інфраструктуру. Тут вартість тарифу на стільниковий інтернет відповідає витратам на утримання мережі. Однак у таких країнах немає “ідеальної інфраструктури”, де ліміти даних перевищують звичайне використання або зовсім не обмежуються операторами. Наприклад, у Великій Британії середня вартість за 1 ГБ мобільного інтернету становить $1.39. Натомість це одна з небагатьох країн світу, де вже працює 5G. Загалом, мобільні оператори вже 35 країн впроваджують технологію 5G.

Як зазначається, країни СНД є одними з найдешевших у світі за середньою вартістю гігабайту мобільного інтернету - близько $1. Широкосмугові мережі країн цього регіону, як правило, не надто розвинені, тому в основному використовують мобільну передачу даних. Висока конкуренція між операторами і низька платоспроможність населення — це основні фактори стримування ціни на мобільний інтернет в Країнах СНГ. Киргизстан - у трійці найдешевших країн, Казахстан трохи нижче за списком - $0,46, Російська Федерація на дев'ятому місці - $0,52. Виключенням є Туркменістан, де за гігабайт мобільного інтернету доведеться заплатити значно більше - $11,44.

З-поміж розвинених країн найбільше за мобільний інтернет доведеться викласти громадянам США - у середньому $8 за 1 Гб. Тоді як середня вартість у світі майже вдвічі менша - $5,09.

А що ж в Україні?

Середньомісячний чек абонента становить близько $3,4, що трохи менше 100 грн. Наприклад, у 2019 р. середній чек одного абонента Vodafone Україна становив 62,6 грн, Київстар - 68 грн, lifecell - 54 грн. Це невелика сума, порівняно з країнами світу. Цікаво також, що в Україні загалом близько 53 мільйонів активних абонентів. Це пояснюється тим, що багато українців користуються одразу кількома сім-картами, намагаючись ще більше зекономити.

Читайте також: "В Україні за три місяці відкрито онлайн понад 16 тисяч ФОП".

При цьому зараз 4G доступний у 16,2 тис. населених пунктів України. Це більше половини із загальної кількості. Здебільшого це великі й середні міста та селища, де мешкає 82% населення. Натомість невеличкі та віддалені населені пункти досі страждають від низької якості мобільного інтернету.

За прогнозами Мінцифри, на початку 2021 р. доступ до 4G матимуть 88% населення, а в липні 2022 р. - 95%. У липні цього року оператори розпочнуть надавати послуги 4G у діапазоні 800-900 МГц. Стартує цей процес із західних областей. Цей діапазон дозволяє базовим станціям покривати значно більшу територію, ніж у діапазоні 1800 МГц, де наразі працюють оператори. Тому у такий спосіб операторам буде легше дістатися до маленьких сіл та віддалених куточків України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати