15 червня 2020, 18:41

Віртуальні активи в Україні: з'явився текст законопроекту

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3637 від 11.06.2020 р. "Про віртуальні активи".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Чому законопроект про механізми регулювання банківської діяльності - це торпедування Конституції, а не олігархічних інтересів".

Цілями прийняття законопроекту є комплексне врегулювання наступних питань:

- впорядкування нормативно-правового регулювання для ринку віртуальних активів, його учасників;

- правовий статус віртуальних активів як об'єктів цивільних прав;

- впорядкування цивільно-правових відносин між фізичними та юридичними особами які виникають в процесі використання віртуальних активів;

- визначення правового статусу учасників ринку та користувачів у сфері віртуальних активів;

- встановлення основних засад та принципів державної політики у сфері віртуальних активів;

- державне регулювання та контроль на ринку віртуальних активів.

Законопроектом передбачено, що його дія застосовується до правовідносин, які виникають: при постачанні послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, коли постачальник таких послуг має зареєстроване місцезнаходження або постійне представництво на території України; при постачанні послуг, пов’язаних з обігом віртуальних активів, коли постачальник таких послуг не має зареєстрованого місцезнаходження або постійного представництва на території України.

Передбачається, що майбутній Закон України "Про віртуальні активи" складатиметься з шести розділів, а саме:

Розділ I. Загальні положення

Розділ II. Правовий режим віртуальних активів

Розділ ІІІ. Учасники ринку віртуальних активів

Розділ IV. Державне регулювання обігу віртуальних активів

Розділ V. Міжнародне співробітництво у сфері обігу віртуальних активів

Розділ VI. Прикінцеві положення

При цьому центральним органом виконавчої влади, який формує і реалізує державну політику в сфері обігу віртуальних активів, є Міністерство цифрової трансформації України (далі - Мінцифри). На Мінцифри покладені завдання, зокрема, здійснення державного регулювання та контролю за обігом віртуальних активів на території  України, забезпечення та здійснення контролю за виконанням, в межах компетенції, виконання учасниками ринку віртуальних активів законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

Також законопроект визначає правовий статус та вимоги до постачальників послуг, пов'язаних з віртуальними активами, через проходження процедур державної реєстрації одного або декількох видів діяльності:

Читайте також: "З 16 липня партії зможуть подати звіти лише в онлайн-форматі".

- зберігання та/або адміністрування віртуальних активів або інструментів, що дають змогу контролювати віртуальні активи;

- обмін віртуальних активів;

- переказ віртуальних активів;

- надання посередницьких послуг, пов'язаних з продажем чи пропозицією продажу віртуальних активів.

Окреме регулювання передбачене для віртуальних активів, забезпечених фінансовими інструментами - державним органом, що регулює введення в обіг та обіг такого віртуального активу виступає Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати