У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону №10129 від 06.03.2019 р. "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення виборчих прав громадян України шляхом запровадження на виборах голосування поштою та інтернет-голосування".
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Уряд подав до ВРУ законопроект "Про повну загальну середню освіту"".
Мета законопроекту - забезпечення реалізації виборчих прав, гарантованих Конституцією України, шляхом повноцінної участі у місцевих виборах, виборах Президента України, народних депутатів України будь-якого виборця, незалежно від його місця перебування шляхом запровадження голосування поштою та інтернет-голосування.
Законопроектом пропонується внести зміни до законів України "Про вибори Президента України", "Про вибори народних депутатів України", "Про місцеві вибори", "Про Державний реєстр виборців", якими перебачено:
- громадянин України, який має право голосу, може проголосувати на виборах шляхом інтернет-голосування або шляхом голосування поштою, які є додатковими способами голосування.
Для цього громадянин повинен особисто звернутись до органу ведення Державного реєстру виборців із письмовою заявою про голосування поштою або подати електронну заяву відповідно до Закону України "Про електронні документи та електронний документообіг" за тридцять днів до дня голосування на виборах. Форми заяви про голосування поштою та електронної зави про інтернет-голосування, порядок організації і проведення інтернет-голосування, голосування поштою та порядок підрахунку голосів на виборах шляхом інтернет-голосування та голосування поштою встановлюються Центральною виборчою комісією;
- голосування на дільницях та інтернет-голосування проводяться в день голосування з 8 години до 20 години без перерви. На закордонних виборчих дільницях голосування проводиться за місцевим часом країни, де утворені ці дільниці. Голосування поштою проводиться впродовж десяти днів до дня голосування.
Проектом також передбачається заборонити голосування поштою або шляхом інтернет-голосування з території РФ.
Читайте також: "Сенат Франції схвалив "антихуліганський" закон проти насильства під час акцій протесту".
Крім цього, у пояснювальній записці до законопроекту йдеться про те, що інтернет-голосування вже випробовувала низка країн під час виборів на різних рівнях. Серед них - Великобританія, США та Канада. Також одним із прикладів, під час яких застосували інтернет-голосування, стали вибори до парламенту в Естонії у травні 2011 р. "Також електронне голосування дає можливість проводити підрахунок голосів без залучення до цього процесу державних установ. Таким чином, результат залежить лише від безперебійного функціонування програмного забезпечення та техніки, а не від чесності чиновників або систем контролю над ними ... встановлення системи електронного голосування могло би підвищити довіру населення до результатів виборів та зменшити потенціал корупції", - вказано у пояснювальній записці.
Як зазначається, прийняття проекту Закону сприятиме забезпеченню реалізації гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян України.