21 лютого 2020, 11:49

В Україні для всіх аеропортів діятиме єдина ставка за аеронавігаційне обслуговування

Прес-служба Мінінфраструктури

Міністерство інфраструктури України повертає справедливий рівень ставки плати за аеронавігаційне обслуговування на підході та в районі аеродрому, який діяв до червня минулого року і чітко розрахований за принципами Євроконтролю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Мінінфраструктури планує розвантажити автошляхи".

Про це повідомляє прес-служба Мінінфраструктури.

Обґрунтованість нової ставки – єдиної для всіх аеропортів по всій країні – підтверджена Центральним бюро маршрутних зборів Євроконтролю. Окрім цього, Міністерство інфраструктури України провело консультації в органах державної влади із користувачами повітряного простору та іншими учасниками авіаційного ринку.

Нова ставка плати за аеронавігацію для всіх аеропортів, які не користувались пільговими тарифами, знижується. Таким чином міністерство встановлює рівні правила на ринку авіаційних послуг та усуває порушення законодавства на вимогу Антимонопольного комітету України. Ситуації, в якій для одного суб’єкта господарювання держава створює окремі переваги і погіршує умови для діяльності інших, - більше не буде.

Крім того, зазначається, що наразі в країні діють ставки, які не забезпечують компенсацію національної бази витрат для послуг з аеронавігації.

"Політика, яку проводить Мінінфраструктури, заснована на міжнародних зобов’язаннях України. Перегляд ставок відбувається у суворій відповідності до правил і принципів Євроконтролю та ІСАО. Ставки ґрунтуються на співвідношенні національної бази витрат до загальної кількості одиниць обслуговування. Євроконтроль проаналізував і підтвердив плановий обсяг витрат провайдера, необхідних для забезпечення безперебійного функціонування та модернізації аеронавігаційної системи України", - зауважує Мініфрастуктури.

Читайте також: "Річкові перевезення мають зрости втричі, - Міністр інфраструктури"

Окремо у міністерстві наголосили, що перегляд ставок плати за аеронавігаційне обслуговування фактично не вплине на вартість авіаквитків. За відкритою інформацією учасників ринку та міжнародних авіаційних організацій, вартість послуг за аеронавігаційне обслуговування у кінцевій вартості квитка не перевищує 3%, або від 0,1 до 1 євро для пасажира.

Нагадаємо, в Україні створено транспортний портал е-послуг.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати