Кількість "невдалих" запусків феєрверків зростала рік до року. Якщо у 2022 році було зафіксовано всього 5 прецедентів, то у 2023 році додалося 17 справ, а у 2024 – 22. 52% вироків – це реальні карні справи, вказали в Опендатабот.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Опендатабот: 27% опитаних ФОПів планують закритися найближчим часом".
Як зазначається, в решті випадків суд призначав штрафи та умовні покарання (виправні роботи тощо).
Найбільше святкувань з феєрверками за три роки відбулося у Києві – 11 вироків. Далі Дніпровщина та Одещина – 6 та 5 справ відповідно.
В Опендатабот вказали, що за використання піротехніки в Україні під час війни зазвичай карають штрафами. Залежно від обставин та тяжкості порушення, суди призначали різні штрафи: від 54 грн до 34 000 грн. Останній штраф за запуск феєрверків у 2024 році був призначений 31 жовтня на Харківщині – 85 грн.
"Проте був випадок, коли на Полтавщині за запуск піротехнікою порушнику присудили 40 годин громадських робіт. Так сталося, тому що підсудний раніше вже притягувався до адміністративної відповідальності – суд визнав це обтяжуючою обставиною. Інший чоловік з Миколаєва розпочав 2024 рік з умовним терміном на рік через те, що запустив салют під час повітряної тривоги, чим налякав місцеве населення, яке почуло вибухи", – йдеться в повідомленні.