06 грудня 2022, 15:44

В НБУ розповіли, як банківська система готується до блекауту

Пресслужба НБУ

Національний банк продовжує вживати заходи для забезпечення безперервності роботи банківської системи в умовах воєнного стану.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Як житиме Київ під час блекауту"

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Разом із банками втілюють проєкт Power Banking – периметр, побудований на базі чергових банківських відділень, які надаватимуть клієнтам фінансові послуги в умовах тривалої відсутності електропостачання. 

В НБУ наголошують, що чергові відділення забезпечують усім необхідним обладнанням та каналами зв’язку для безперервної роботи за відсутності електрики, а також додатковим персоналом, касовою технікою, банкоматами, готівкою.

Контактні центри НБУ та банків безперебійно інформуватимут клієнтів про місце розташування і графік роботи чергових відділень тощо.

Крім того, Національний банк звернувся до банків з ініціативою щодо запровадження "банкоматного національного роумінгу",  що передбачає встановлення єдиних розширених лімітів та скасування додаткових комісій на зняття готівки власниками карток інших банків в банкоматах. Це розширить можливості оперативного та зручного доступу громадян до власних коштів. Найбільші банки вже долучилися до цієї ініціативи.

Водночас, зважаючи на підвищений рівень небезпеки, підвищено окремі вимоги до банків, які, зокрема, стосуються:

  • визначення в кожному регіоні чіткого переліку чергових відділень (щонайменше 35% відділень), що забезпечуватимуть надання послуг клієнтам банку в разі тривалої відсутності енергопостачання, та необхідності забезпечення їх безперервної роботи;
  • інформування клієнтів щодо режиму роботи банків та їх відокремлених підрозділів із зазначенням переліку чергових відділень, адрес їх місцезнаходження, контактних номерів телефонів та графіка роботи чергових відділень;
  • підвищення заходів безпеки банківських операцій, включаючи операції з готівкою.

Наведені зміни внесені постановою Правління Національного банку України від 05 грудня 2022 року № 239 "Про внесення змін до постанови Правління Національного банку України від 25 лютого 2022 року № 23", що набрала чинності з дня її опублікування, тобто з 05 грудня 2022 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати