05 грудня 2022, 11:43

Як житиме Київ під час блекауту

Ворог не полишає спроб повністю знеструмити Україну та завдати шкоди українській енергосистемі. Мер Києва Віталій Кличко розповів, як столиця житиме в разі повної відсутності електропостачання в столиці внаслідок нових ракетних ударів ворога. 

Транспорт

В разі блекауту на всіх маршрутах наземного транспорту працюватимуть автобуси. Проїзд буде безкоштовним.

За словами очільника КМДА, усі автобусні парки столиці забезпечені необхідним запасом пального та мають автоматичні джерела енергії. На територіях автобусних парків облаштовані пункти обігріву для водіїв.

Рух поїздів метрополітену, в разі надзвичайної ситуації та відсутності енергопостачання, буде призупинений.

45 підземних станції метро працюватимуть як пункти тимчасового перебування людей та як укриття під час тривоги. Вхід на станції буде безкоштовним, але потрібно мати при собі документ, що посвідчує особу. 

На станціях підземки будуть доступними:

  • інтернет-зв’язок;
  • електроенергія (можливість підзарядити мобільні телефони та інші гаджети);
  • питна вода;
  • санітарні вузли.

Віталій Кличко зауважив, що середня температура на станціях метро становить 12-14 градусів тепла, тому треба одягати зимовий одяг та додатково мати теплі речі.

Станції наземної ділянки метрополітену не використовуватимуться як укриття населення при виникненні надзвичайних ситуацій та під час дії повітряної тривоги. 

Магазини

У випадку блекауту в столиці продовжуватимуть працювати окремі торгові мережі, ринки, магазини та ТРЦ. 

Списки торгових мереж, які працюватимуть на резервному живленні:

Списки доступні для завантаження на смартфони.

Графік роботи торгових мереж, магазинів, ринків в умовах відсутності електропостачання може бути скороченим.

Аптеки/ветеринарна допомога

Аптеки КП «Фармація» забезпечені резервними джерелами живлення і працюватимуть у разі повної відсутності електропостачання. Працюватимуть і частина аптек приватних мереж.

Адреси аптек доступні за посиланням.

Для домашніх улюбленців працюватимуть ветеринарні лікарні, що входять до складу КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини". 

Продовжить працювати і Служба обліку та реєстрації тварин, що також входить до складу комунального підприємства.

Питна вода

У разі перебоїв з водопостачанням у столиці забезпечуватимуть систему резервних джерел отримання питної води. В першу чергу, це бюветні комплекси, більшість яких має можливість підключення до генераторів. 

Столиця придбала та залучила для цього генератори, до яких оперативно підключаються 105 бюветів комунального підприємства «Київводфонд» та ще шість бюветів «Київводоканалу» на лівому березі. 

Крім того, питну воду та воду для інших потреб доставлятимуть в пункти обігріву за необхідності.

Інформацію про те, де розташований найближчий до вашого дому бювет і статус його підключення до електроенергії можна знайти на мапі бюветів.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати