25 червня 2024, 19:08

В Єдиному реєстрі зброї зареєструвалися вже 60% власників зброї

Пресслужба МВС

У Єдиному реєстрі зброї зареєструвалися вже 60% власників зброї. Про це заступник Міністра внутрішніх справ України Леонід Тимченко розповів у прямому етері Національного телемарафону «Єдині новини», повідомляє пресслужба МВС.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: «Як скласти теоретичний іспит у сервісному центрі МВС»

«З упевненістю можу сказати, що МВС задоволене роком роботи Реєстру. В першу чергу, тому що ми бачимо статистику і динаміку, яким чином він наповнюється», – наголосив Леонід Тимченко.

Він зазначив, що рік тому, коли Єдиний реєстр зброї тільки запускався, то в МВС розраховували, що він почне повноцінно працювати впродовж трьох років, тобто буде наповнений на 100%. Зокрема, за перший рік очікувана наповнюваність Реєстру становила 40%. Наразі 60% власників зброї вже зареєструвалися Єдиному реєстрі зброї.

«Якщо говорити в абсолютних цифрах, то це понад 450 тисяч власників зброї, а разом в Україні таких є близько 700 тисяч», - пояснив заступник Міністра.

За словами заступника Міністра внутрішніх справ, якщо говорити про загальну кількість зброї, то всього в Україні є 950 тисяч одиниць облікованої зброї, з якої 650 тисяч вже в Єдиному реєстрі. Насамперед йдеться про мисливську, гладкоствольну та травматичну зброю.

Леонід Тимченко нагадав, що у власників зброї є три варіанти, як зареєструвати свою зброю.

Перший – через єдине вікно, в особистому кабінеті онлайн.

Другий варіант – через єдине вікно, в особистому кабінеті суб’єкта господарювання (при купівлі одиниці зброї в магазині).

Третій варіант – через органи Національної поліції України, тобто офлайн.

За словами заступника Міністра, частка тих, хто реєструє зброю онлайн через єдине вікно громадянина чи суб’єкта господарювання щомісяця стрімко зростає.

Щодо нарізної трофейної зброї, набутої в умовах воєнних дій, то для її легалізації розроблено відповідний законопроєкт. Скільки такої зброї наразі перебуває на руках в українських громадян невідомо, адже в даному випадку йдеться про регіони, де ведуться бойові дії.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати