06 лютого 2020, 17:19

В АПУ закликають внести зміни до законопроєкту про вдосконалення цивільного законодавства

АПУ

Експерти Комітету АПУ з конституційного права, адміністративного права та прав людини, а також Комітету АПУ з цивільного, сімейного та спадкового права направили відкрите звернення членам комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку щодо законопроєкту №2635 від 19.12.2019 р. "Про внесення змін і доповнень до деяких законів України з метою вдосконалення цивільного законодавства".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У Раді підтримують заборону пластикових пакетів".

Так, експерти Комітету виокремили низку ризиків та загроз, які можуть виникнути після декодифікації чинних нормативно-правових актів, а саме щодо:

1. Термінології.

2. Організаційно-правових форм.

3. Строків позовної давності.

Правники наголосили, що з метою мінімізації ризиків, пов’язаних із появою прогалин у законодавстві, доцільним є здійснення декодифікації ГК України у три етапи, а саме:

1. Визначення норм, які підлягають збереженню та подальше перенесення їх до інших нормативно-правових актів, у тому числі до ЦК України.

2. Безпосереднє перенесення таких норм.

3. Визнання таким, що втратив чинність Господарського Кодексу України.

"Прийняття ж законопроєкту №2635 у запропонованій редакції містить приховані ризики, які в тому числі можуть ускладнити розмежування юрисдикції господарських судів від цивільних та призвести до появи прогалин у врегулюванні певного кола суспільних відносин", - йдеться у відкритому зверненні.

Детальніше з текстом звернення можна ознайомитися за посиланням.

Нагадаємо, Президент врегулював питання Ради громадського контролю при ДБР.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати