06 лютого 2020, 14:58

У Раді підтримують заборону пластикових пакетів

Комітет ВРУ радить прийняти законопроект у другому читанні

Прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля

Комітет Верховної Ради України з екологічної політики та природокористування 5 лютого підтримав у другому читанні надзвичайно важливу для захисту довкілля ініціативу - законопроект щодо заборони пластикових пакетів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд скасовує штучні бар’єри між державою та надрокористувачем".

Про це повідомляє прес-служба Міністерства енергетики та захисту довкілля.

«Можуть бути різні думки щодо «заборонити чи дозволити», але відмова від екологічно шкідливих рішень - це те що нас характеризує як цивілізовану країну», - наголосив Міністр енергетики та захисту довкілля України Олексій Оржель.

Також відзначив, що для запуску комплексної переробки відходів нам знадобиться не менше 2-3 років для будівництва відповідних потужностей. До того часу Україна максимально має запобігти утворенню відходів. Адже пластикові пакети, трубочки, одноразовий посуд тощо - все це пластик, без якого ми можемо комфортно жити.

«Перший пріоритет ієрархії поводження з відходами - це запобігання їх утворенню. Тож давайте більше любити себе, своє здоров’я та наше довкілля та відмовимось від 20 -хвилинного комфорту перенести продукти додому у пластиковому пакеті», - закликає Міністр

Окремо звернув увагу, що законопроект заборонить повне використання оксорозкладних пакетів. Новою Директивою ЄС 2019/904 від 5 червня 2019 року цей вид пластику взагалі підпадає  під заборону. «Головна проблема з оксорозкладним пластиком в тому, що оксодомішки сприяють розкладанню пакета на мікропластик, який з легкістю потрапляє у довкілля, воду, їжу. Як результат - ми самі його споживаємо. Тому цей вид матеріалу необхідно терміново заборонити», - пояснює Міністр.

Нагадаємо, в Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати