17 грудня 2020, 17:35

В Англії розпочали дослідження статусу смарт-контрактів

Комісія з питань закону Великобританії заявила, що у законодавстві Англії та Уельсу залишається непевність щодо статусу смарт-контрактів, тому Комісія розпочала дослідження положень закону та думок щодо визначеності статусу таких контрактів.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Британська газета The Times сплатить адвокату збитки за наклеп"

Про це повідомляє британський юридичний журнал The Law Society Gazette.     

Смарт- контракт - це угода, в якій деякі або всі контрактні зобов’язання записуються або виконуються комп’ютерною програмою, розміщеною на захищеному ланцюжку зашифрованого коду. Положення контракту, наприклад щодо виплати компенсації, ініціюються автоматично зовнішньою подією.

У листопаді минулого року експертна група під головуванням сера Джеффрі Воса, канцлера Високого суду, опублікувала думку про те, що смарт- контракти регулюються згідно з англійським законодавством. «Смарт- контракти здатні задовольнити вимоги договорів в англійському законодавстві і таким чином виконуються судами. Законодавчі вимоги до підпису можуть бути задоволені такими методами, як використання приватного коду-ключа»,-йшлося у висновку експертної групи.

Однак Юридична комісія заявила, що залишаються питання щодо обставин, за яких смарт-контракт буде юридично обов'язковим, як інтерпретувати смарт-контракти, як такі фактори, як помилка, можуть застосовуватися до смарт-контрактів та які існують засоби правового захисту, коли смарт-контракт не працює за призначенням.

Відповіді на ці питання у вигляді думок та поглядів юристів мають надавати інформацію про обсяг дослідження сфери застосування смарт-контрактів. Тоді Комісія зможе забезпечити розробку  доступного звіту про чинне законодавство та визначить, як його положення застосовуються та чи можуть застосовуватися до смарт-контрактів.

Професор Сара Грін, юрисконсульт з питань комерційного та загального права, сказала: «Ми вважаємо, що є вагома справа для перегляду закону в цій галузі, щоб гарантувати, що юрисдикція Англії та Уельсу залишається конкурентним вибором для підприємств, що використовують цю нову технологію».

Планується, що думки та погляди на це питання будуть прийматися до 31 березня наступного року, а результати дослідження будуть опубліковані наприкінці 2021 року.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати