20 січня 2020, 15:47

В ACC оприлюднили заяву щодо прийняття законопроекту №1210

Американська торговельна палата в Україні

16 січня 2020 р. Парламент України прийняв у другому читанні проект Закону №1210 "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВРУ збільшила ліміти доходів для фізосіб-"єдинників"".

Про це повідомили в Американській торговельній палаті в Україні.

"Законопроект містить як позитивні, так і негативні для бізнес-спільноти зміни. Ми закликаємо відповідальні органи влади в Україні розпочати обговорення з бізнес-спільнотою щодо податкової реформи. Деякі положення проекту Закону необхідно переглянути.

Позитивними змінами є зменшення штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію та нереєстрацію податкових накладних, які не надаються покупцеві, та скасування положення щодо відміни відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку, а також деякі інші покращення адміністрування податків.

Імплементація Плану протидії розмиванню бази оподатковування та виведенню прибутку з-під оподаткування (Base erosion and profit shifting, BEPS) узгоджується з виконанням міжнародних зобов'язань Україною. Однак такі важливі та ґрунтовні зміни варто було б розглядати окремо", - зазначили у АСС.

Так, серед положень, які призведуть до посилення фіскального тиску на сумлінних платників податків, погіршення інвестиційної привабливості України, а також негативно вплинуть на розвиток економіки країни в цілому, у АСС назвали наступні:

  • відсутність чіткого для платника податків алгоритму визначення розумної економічної причини (ділової мети);
  • прирівняння ставок податку на тютюновмісні продукти для нагрівання до сигарет;
  • збільшення штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого фінансового зобов’язання;
  • прирівняння низки операцій до фактичної виплати дивідендів із нарахуванням та сплатою авансових внесків.

Нагадаємо, Рада підтримала законопроект про публічні закупівлі ліків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати