Пілотний проект зі здійснення закупівель техніки галузі машинобудування з підтвердженим ступенем локалізації виробництва схвалено на Урядовому комітеті, 18 червня. Наступним кроком стане розгляд проекту Урядом. Документом буде затверджено перелік техніки та порядок визначення ступеня локалізації такої техніки, а також окреслені умови у системі державних закупівель.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Комітет рекомендує Раді прийняти за основу законопроект про адмінпроцедуру".
Про це повідомляє прес-служба Мінекономіки.
"Локалізація – це концепція, яка використовується в усіх провідних країнах світу. Застосування критерію локалізації в закупівлях стане важливим кроком у бік підтримки тих, хто виробляє або хоче виробляти в Україні. Таким чином, локальне виробництво отримає пріоритет і доступ до великого фінансового ресурсу через держзамовлення, суми яких на рік складають сотні мільярдів гривень", - коментує Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Ігор Петрашко.
Зазначається, що якщо при виробництві товару український компонент складає понад 35%, то такий товар претендує на додатковий неціновий критерій – локалізація. В системі закупівель такий товар отримає нецінову частину оцінки в розмірі 30%.
"Цей проект може стати драйвером зростання для української промисловості. Ми хочемо, щоб українські виробництва були конкурентними, отримували великі замовлення, створювали робочі місяця та були включені у світові виробничі ланцюжки", - говорить Міністр.
Нагадаємо, прийнято за основу законопроект щодо обов’язкової індексації розміру аліментів.