13 серпня 2020, 10:05

Уряд затвердив програму реформування спиртової галузі

Фонд державного майна

12 серпня 2020 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про затвердження Програми реформування та розвитку спиртової галузі на 2020-2023 роки".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Затверджено нові форми примірних договорів оренди державного майна".

Про це повідомляє прес-служба Фонду держмайна.

Зазначається, що метою Програми є створення умов для становлення в Україні конкурентоспроможного ринку етилового спирту та підвищення ефективності його функціонування, задоволення потреб економіки у достатньому обсязі якісного спирту, підвищення експортного потенціалу спиртової галузі, формування економічно обґрунтованих відпускних цін на алкогольні напої, створення нових робочих місць.

Так, зазначена Програма всебічно аналізує стан спиртової галузі та пропонує покроковий план дій на найближчі 3 роки, який дозволяє не тільки провести демонополізацію ринку, але й забезпечує контроль виробництва та обігу спирту.

Крім того, затвердження Програми дозволить Фонду державного майна України розпочати приватизацію об’єктів спиртової галузі. Серед іншого, документ передбачає проведення комплексного аудиту державних підприємств спиртової галузі, інвентаризації активів концерну "Укрспирт" та Державного підприємства "Укрспирт", а також подальшу приватизацію усіх проінвентаризованих підприємств після їх передачі в управління Фонду.

Програма містить в собі:

Законодавчі ініціативи:

- удосконалення законодавства щодо обліку етилового спирту та продукції технічного і хімічного призначення з використанням лічильників обсягу виробленої продукції;

- врегулювання на законодавчому рівні питання щодо стимулювання розвитку малих виробництв дистилятів шляхом визначення термінів "дистиляти сільськогосподарського походження", "спиртні напої" та встановлення вимог до матеріально-технічної бази малих виробництв дистилятів;

- врегулювання на законодавчому рівні питання щодо правової охорони географічних зазначень спиртних напоїв;

- узгодження положень законодавства щодо затвердження норм втрат та виходу етилового спирту, біоетанолу, дистилятів під час їхнього виробництва та норм втрат етилового спирту під час виробництва алкогольних напоїв;

- приведення у відповідність із законодавством Інструкції з приймання, зберігання, відпуску, транспортування та обліку спирту етилового, затвердженої наказом Мінагрополітики від 13 квітня 2009 р. № 264;

Впровадження системи електронного контролю:

- запровадження електронного ліцензування виробництва та обігу спирту;

- затвердження порядку ведення Єдиного реєстру місць зберігання спирту в електронній формі;

Аудит та приватизація:

- реформування державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної галузі;

- проведення комплексного технічного та фінансового аудиту державних підприємств спиртової та лікеро-горілчаної галузі;

- проведення інвентаризації наявних активів Державного концерну спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (концерн "Укрспирт") та Державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт";

- подальша приватизація усіх проінвентаризованих підприємств "Концерну Укрспирт" та ДП "Укрспирт" після їх передачі в управління в Фонд держмайна України.

Також Програмою запропоновані заходи, спрямовані на припинення торгівлі міцними алкогольними напоями на розлив та у закладах торгівлі, що не відповідають вимогам законодавства, та посилення відповідальності за незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів.

Зокрема, виконання цієї Програми дасть змогу забезпечити до 2023 року:

- збільшення обсягу виробництва та реалізації спирту етилового для харчових потреб на 20%;

- збільшення обсягу виробництва та реалізації спирту етилового денатурованого для технічних потреб на 20%;

- збільшення обсягу виробництва та реалізації біоетанолу на 10%;

- збільшення виробництва дистилятів та спиртних напоїв на 15%;

- скорочення "тіньового" ринку спирту етилового;

- створення 500 робочих місць.

Загалом, Програма дозволить створити в Україні конкурентоспроможний ринок етилового спирту, залучити інвестиції у галузь, провести модернізацію підприємств та розширити експортний потенціал, забезпечить зростання виробництва біоетанолу.

Демонополізація ринку та суворий контроль з боку держави будуть протидіяти "тіньовому" ринку спирту та посиленню відповідальності за виявлені порушення.

Нагадаємо, Уряд актуалізував відомості про державний кордон України.

Підписуйтесь на "Юридичну Газету" в FacebookTwitterTelegramLinkedin та YouTube.


0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати