05 листопада 2021, 14:16

Уряд схвалив законопроєкти щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування

Пресслужба Мінрегіону

Уряд схвалив законопроєкти щодо розподілу повноважень органів місцевого самоврядування (ОМС) у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою держави. Відповідні рішення прийняті на засіданні Кабінету Міністрів України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Е-послуги у будівництві: врегульовано питання внесення змін в дані щодо ліцензій"

Про це повідомляє пресслужба Мінрегіону.

«Підтримані урядом законопроєкти передбачають чіткий розподіл повноважень сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів. А також розмежування повноважень районних та обласних рад. Усі громади повинні мати однакові повноваження і можливості для свого розвитку. Сподіваємось на ухвалення цих законопроєктів народними депутатами», – наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода. 

Заступник Міністра також додав, що зазначені законопроєкти лише частково вирішують окремі питання з децентралізацією та розмежуванням повноважень і з часом, після прийняттям змін до Конституції України, яка закріпить нову систему територіального устрою та організацію місцевої влади, будуть прийняті нові редакції законів про місцеве самоврядування (муніципальний кодекс) та пакет інших законодавчих актів.  

Зазначимо, законопроєктами вносяться зміни до Закону «Про місцеве самоврядування в Україні» та 28 секторальних законодавчих актів, якими пропонується: 

  • визначити однакові повноваження сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів (без розподілу на сільські ради з чисельністю населення до 500 осіб, міські ради міст районного значення, міст обласного значення, ради об’єднаних територіальних громад);
  • розмежувати повноваження районних та обласних рад, районних та обласних державних адміністрацій з урахуванням змін до бюджетного законодавства;
  • усунути дублювання повноважень органів місцевого самоврядування різних рівнів.
0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати