11 червня 2024, 10:57

Уряд підтримав створення інформаційної платформи громадського здоров’я: деталі

Пресслужба МОЗ України

Уряд схвалив законопроєкт щодо створення інформаційної платформи громадського здоров’я. Про це повідомила пресслужба МОЗ України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У МОЗ розповіли про кроки для отримання лікарняного дистанційно".

У сфері громадського здоров’я зібрані великі масиви даних щодо показників стану здоров’я населення, санітарно-епідеміологічного добробуту, факторів середовища, небезпечних факторів, екологічної інформації тощо. Тому, вказали в МОЗ, потрібен зручний та ефективний інструмент для збирання, обробки, зберігання, аналізу даних та відображення результатів такого аналізу. Таким інструментом стане створена платформа, яка дозволить вирішувати такі завдання:

  • збирати з великої кількості джерел, у т.ч. за рамками сфери охорони здоровʼя, агреговані дані щодо показників стану здоров’я населення, факторів середовища життєдіяльності, факторів ризику, небезпечних факторів, показників моніторингу довкілля, безпечності та якості харчових продуктів, непродовольчих товарів, заходів щодо зміцнення здоров’я і ресурсів сфери охорони здоров’я тощо;
  • зберігати та обробляти зібрані дані, здійснювати аналіз та оцінки ризиків для здоров’я населення та прогнозувати стан здоров’я населення;
  • надавати доступ до цієї інформації органам державної влади, місцевого самоврядування, закладам охорони здоровʼя та іншим зацікавленим особам.

Як зазначається, платформа надасть змогу створити єдину точку доступу до повної, достовірної та актуальної інформації для прийняття обґрунтованих рішень у сфері охорони здоровʼя та громадського здоров’я.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати