Національний банк України урегулював порядок інформування банками та небанківськими установами про розбіжності між відомостями про кінцевих бенефіціарних власників та структуру власності клієнта (далі – розбіжності щодо КБВ та структури власності) відповідно до актуальних вимог законодавства шляхом внесення змін до відповідних нормативно-правових актів із питань фінмоніторингу. Про це повідомила пресслужба НБУ.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "НБУ запровадив новий спосіб проведення безвиїзного нагляду".
Так, банки та небанківські фінансові установи мають повідомляти про виявлення розбіжностей держателю ЄДР – Міністерству юстиції України. Раніше такі повідомлення надсилалися Державній службі фінансового моніторингу.
Зокрема, змінами передбачено:
- строк для встановлення банком, небанківською фінансовою установою наявності / відсутності розбіжностей щодо КБВ та структури власності;
- виявлення банком, небанківською фінансовою установою наявності розбіжностей та повідомлення про їх виявлення згідно з порядком, установленим Міністерством юстиції України.
Як зазначається, банки та небанківські установи матимуть один місяць перехідного періоду для приведення у відповідність до зазначених змін анкети клієнтів, відповідних переліків клієнтів та реєстру розбіжностей.
Зміни затверджені постановою Правління НБУ від 5 жовтня 2024 року № 121 "Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України з питань фінансового моніторингу", що набирає чинності 8 жовтня 2024 року.