Управляти віддаленою командою складно, але є основоположні принципи, які допоможуть спростити це завдання.
Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час! |
Читайте також: "Як зробити зустріч онлайн ефективною".
Про це зазначають у ПАБУ.
Хмарні сервіси
Головна перевага хмарних сервісів – у них немає прив’язки до конкретного комп’ютера. Щоб продовжити роботу над проєктом, потрібно просто увійти в особистий акаунт з будь-якого пристрою. За допомогою хмарних сервісів можна налагодити повноцінний робочий процес.
Зазначається, робота віддаленої команди потребує декількох типів хмарних програм:
- сховища інформації;
- месенджери;
- системи управління проектами.
Визначені KPI
Установлений робочий день – це добре для офісної роботи, де результати кожного набагато легше відстежити й оцінити його результативність. Але для віддаленої команди він накладає значні обмеження.
Тому потрібно ставити перед працівниками чіткі робочі завдання і визначати дедлайн – час, до якого все має бути готово. Плануванням робочого дня вони займається самі. Це вимагає певного рівня довіри, але усуває потребу в тотальному контролі.
Як аналізувати KPI
1. Кожен працівник повинен позначати свої завдання на день, тиждень або місяць у загальному календарі CRM-системи або іншої програми управління робочим процесом. У разі потреби завдання можуть ставити колеги або начальник чи керівник групи/проєкту.
2. Коли завдання виконано, працівник відзначає це в системі. Це бачить керівник, тому може оцінити активність роботи кожного окремо й виконання роботи загалом.
3. У кінці звітного періоду (місяць, квартал, рік) начальник аналізує якість роботи кожного працівника. Скільки завдань було виконано, скільки було прострочень дедлайну, скільки помилок і зривів робочого процесу. Сухі цифри показують, як працює людина, і на їх основі можна оцінити вплив кожного на розвиток компанії.
Спілкування в команді
Основою створення злагодженої команди фахівців є забезпечення їх повноцінного спілкування між собою, щоб вони відчували себе однією командою, а не групою окремих фахівців. Брак спілкування може негативно позначитися на якості роботи. Адже людина – істота соціальна.
Також, щоб працівники відчували себе частиною команди, необхідно організовувати відеозустрічі, конференц-коли, частіше обговорювати роботу й актуальні суспільні питання в групових чатах у месенджерах. Особливо це актуально, якщо команда невелика – до 15 осіб.
Нагадаємо, МОЗ запровадило єдиний протокол лікування хворих на COVID-19.