25 січня 2021, 18:43

Укргазбанк стане першим приватизованим великим державним банком в Україні

Прес-служба Мінфіну

25 січня відбулося підписання трьохсторонньої угоди між Міністерством фінансів України, IFC та Укргазбанком. Підписання угоди та подальше входження IFC у капітал Банку стане першим випадком входження міжнародної фінансової організації до складу акціонерів державного банку в Україні та буде першим реалізованим кроком до скорочення державної частки в банківському секторі.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


 Читайте також: "У Мінфіні оприлюднили рейтинг первинних дилерів на ринку ОВДП у 2020 р.".

Про це повідомляє прес-служба Мінфіну.

"Вихід держави з капіталу Укргазбанку є одним із завдань Міністерства фінансів у рамках реалізації стратегії реформування державного банківського сектору. Сьогодні ми зробили один із ключових кроків для досягнення цієї цілі. Крім того, реалізація даної транзакції є виконанням одного із зобов’язань України в рамках спільної з МВФ програми Stand-by. Це також стане потужним сигналом для всіх інвесторів, що країна виконує свої зобов’язання з реформування банківського сектору України та побудови сталої банківської моделі, заснованої на кращих світових практиках", – підкреслив Міністр фінансів Сергій Марченко.

Підписання угоди відбулося у рамках реалізації Засад стратегічного реформування державного банківського сектору (стратегічних принципів), які були схвалені Кабінетом Міністрів України 02.09.2020 року і передбачають зменшення частки держави в банківській системі України до 25% до 2025 року.

Нова позика IFC у розмірі 30 мільйонів євро створить умови для трансформації банка, оскільки IFC матиме можливість конвертувати позику в частку в капіталі. З 2017 року IFC допомогла Укргазбанку підготуватися до приватизації через вдосконалення його практик корпоративного управління, комерціалізацію операцій та зменшення участі держави у прийнятті рішень. Належне корпоративне управління, професійна діяльність та фокус на стійкому фінансуванні допоможуть Укргазбанку слугувати прикладом для майбутньої приватизації банків в Україні.

Нагадаємо, Уряд схвалив створення Держфонду підтримки медицини, спорту, освіти, культури та науки.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати