08 квітня 2022, 11:40

Українська компанія позивається до росії через літеру Z

ZAMMLER GROUP

Група логістичних компаній ZAMMLER звертатиметься до міжнародних судів з позовом проти рф. Причина - використання літери Z на військовій техніці: символу, який з початку війни в Україні  асоціюється з насильством і смертю.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "У TikTok з’явився офіційний акаунт України"

ZAMMLER ухвалила рішення подати позов проти рф до міжнародних судів про захист честі, гідності та ділової репутації. Вимоги наступні - компенсувати матеріальні та репутаційні збитки, завдані діями росії, заборонити використання товарного знаку, знищити виготовлені зображення товарного знаку.

Для порівняння: графічний елемент ZAMMLER  і зображення Z на російській техніці.      

  

В логотипі української компанії літера Z використовується як окремий елемент для брендингу автомобілів, вивісок, сувенірної продукції та ін. 

За словами співвласника ZAMMLER GROUP Віктора Шевченка, лише впродовж останніх 4 років у розвиток бренду інвестували понад 9 млн грн. Логотип Z з’являвся на нагородах компанії, сувенірній продукції, у пресі, на телебаченні. 

Ми - українська компанія і всі 15 років існування на ринку це підкреслювали і цим пишались. Працювали над побудовою бренду не тільки в Україні, а й за кордоном - маємо представництва у Польщі, Китаї та Казахстані. Скоро відкривається нове у Німеччині. Зараз вся ця робота з розвитку бренду звелася нанівець” - говорить Шевченко.

Тим паче символіку, яку окупант наносить на свою техніку, в Україні визнали “російською неонацистською символікою вторгнення, яку використовує країна -терорист”. Z планують заборонити Литва та Естонія, у Казахстані штрафують. А в 

Німеччині взагалі можуть посадити до в’язниці. Зараз у ZAMMLER GROUP активно позбуваються Z - знімають плівку, заклеюють, зафарбовують. Це особливо важливо в контексті того, що машини компанії залучені в допомозі ЗСУ.

Більш того, через Z на небезпеку наражаються водії та інші співробітники компанії, розповідає водій Олександр.

На деяких блокпостах нам говорять прямим текстом: лого краще прибрати. Люди,  травмовані війною, можуть сприймати цей символ дуже болісно. Тому можуть і машину атакувати, і водія, навіть не розібравшись що до чого.”

Судовий позов від української приватної компанії до росії  буде першим із початку війни. І вже триває підготовчий процес для його подачі. Юридичний супровід буде здійснювати практикуючий юрист і правозахисник Олег Бовкун.

Цей прецедент може стати прикладом для наслідування іншими компаніями, каже Віктор Шевченко:  Нам прикро від того, що лого, яким ми пишалися, вкладали багато сил та коштів у його впізнаваність та авторитетність, тепер асоціюється із насильством і воєнними злочинами. Тож окупанти мусять дуже дорого за це заплатити. Ми не можемо дозволити рашистам руйнувати наш бренд і репутацію, так само як не можемо дозволити руйнувати країну. Будемо боротись за правду і справедливість. А гроші, які отримаємо після перемоги у суді, витратимо на відродження нашої держави”.

Від літери Z у назвах уже відмовилися 2 представники українського шоу-бізнесу: компанія MOZGI та гурт “Беz обмежень”. Ця тенденція швидко шириться і світом: Z із назв смартфонів прибрала корейська корпорація Samsung,  найвищий хмарочос Латвії уже не Z-Towers, а швейцарська страхова компанія видалила із соцмереж своє лого із літерою Z.

Довідка: 

ZAMMLER - група логістичних компаній, яка вже 15 років працює у сегменті B2B. Перша українська компанія з комплексної логістики, що вийшла на міжнародний ринок. За час роботи увійшла до п’ятірки кращих у своїй галузі. Представництва компанії працюють у Китаї, Польщі та Казахстані. Загалом в групі ZAMMLER 5 компаній, що представлені 16 офісами. Надає весь комплекс логістичних послуг (авто, морські, залізничні  та авіаперевезення, митно-брокерські та складські послуги). 

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати