08 лютого 2023, 17:31

Українці мають вчасно обміняти паспорти в разі зміни особистої інформації: деталі

Пресслужба ДМС України

Державна міграційна служба України нагадала про необхідність вчасно обміняти ID-картку та закордонний паспорт. Про це повідомила пресслужба ДМС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Правила безпеки у кіберпросторі: рекомендації кіберполіції".

Обміняти їх потрібно в разі виникнення таких обставин:

  • зміна інформації в паспорті (зміна прізвища, імені, по батькові, дати народження, у тому числі написання латинськими літерами імені та прізвища у документах, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України);
  • виявлення помилки в інформації, внесеній до паспорта;
  • закінчення строку дії паспорта;
  • непридатність паспорта для подальшого використання.

Як зазначається, в разі зміни особистих даних або різниці в написанні латинськими літерами імені та прізвища, видані раніше документи зі старою транслітерацією мають бути обміняні у строк не пізніше одного місяця з дати отримання нового документа. У разі неподання закордонного паспорта або ID-картки для обміну, такий документ автоматично визнається недійсним.

"Наприклад, ім’я та прізвище Гречка Юлія в раніше оформленій ID-картці латинськими літерами записувалося як Grechka Ylia. А новий закордонний паспорт Юлії оформлено як Hrechka Yuliia (якщо особа забажала змінити транслітерацію). У такому випадку, якщо Юлія не подасть протягом місяця документи на обмін ID-картки для зміни транслітерації, як у новому закордонному паспорті, то ID-картка автоматично визнається недійсною"– йдеться в повідомленні.

Водночас, щоб усі документи були чинними, транслітерація в них має бути однаковою. Здійснити перевірку за базою недійсних документів можна за посиланням.

Крім того, на період дії воєнного стану в Україні ID-картки, терміни дії яких закінчилися за 30 днів до 24 лютого 2022 року та під час дії воєнного стану, та паспорти громадян України у формі книжечки, до яких не вклеєно фотокартки при досягненні 25- чи 45-річного віку (якщо строк вклеювання фотокартки настав за 30 днів до 24 лютого 2022 року та у період воєнного стану), залишаються дійсними документами, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України (постанова Уряду від 21.10.2022 р. № 1202 "Деякі питання реалізації актів законодавства у сфері міграції в умовах воєнного стану", яка набрала чинності 26.10.2022).

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати