25 травня 2023, 11:46

Україна започатковує системну співпрацю з Африканським Союзом – Дмитро Кулеба

Пресслужба МЗС України

Під час візиту до Ефіопії міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба провів в Аддис-Абебі зустрічі із Головою Африканського Союзу, Президентом Союзу Коморських островів Азалі Ассумані, та Головою Комісії Африканського Союзу Мусою Факі Махаматом. Зустрічі відбулися напередодні Дня Африки, який відзначається 25 травня, повідомила пресслужба МЗС України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Які зміни очікують Україну в міжнародній торгівлі при вступі до ЄС?".

Серед іншого, Дмитро Кулеба розповів Азалі Ассумані та Мусі Факі Махамату про курс України на активізацію відносин із країнами Африки, який дозволить створити нові взаємовигідні можливості для наших держав, бізнесу та громадян.

"Активний діалог Президента Зеленського з африканськими лідерами та моє перше в історії турне Африканським континентом восени минулого року дали старт ренесансу українсько-африканських відносин", сказав він.

Міністр підкреслив, що Україна вже суттєво активізувала взаємодію з країнами Африки в міжнародних організаціях, нарощує співпрацю у сфері продовольчої безпеки, активно ділиться досвідом української воєнної дипломатії та протидії інформаційним загрозам: "Мій візит до штаб-квартири Африканського Союзу напередодні Дня Африки має на меті по-новому відкрити Україну для Африки, а Африку – для України. Ми прагнемо зробити наш діалог більш системним та регулярним, аби Україна та країни Африки іще краще розуміли один одного".

У зв‘язку із цим сторони домовилися перевести на системну основу контакти та консультації на всіх рівнях між урядом України та Комісією Африканського союзу.

Також глава української дипломатії привернув увагу до негативних наслідків агресії Росії проти України на ситуацію в Африці: підвищення цін на продукти харчування, активізації діяльності ПВК "Вагнер", падіння соціально-економічних показників.

Окремою темою зустрічей стала продовольча безпека в Африці. Український міністр зазначив, що в межах гуманітарної програми Президента України "Grain from Ukraine" впродовж грудня 2022 року – березня 2023 року український уряд відправив 6 кораблів із вантажем 170 тис. тонн пшениці до Сомалі, Кенії, Ефіопії та Ємену. Ефіопія отримала 90 тис. тонн, Кенія – 25 тис. тонн, Сомалі – 25 тис. тонн, Ємен – 30 тис. тонн. За його словами, найближчим часом планується відправлення суден з агропродукцією і до інших країн, які потребують допомоги.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати