12 серпня 2022, 16:41

Україна закликала негайно направити представників ООН і Червоного Хреста до Оленівки

Пресслужба СБУ

Сили безпеки та оборони України вимагають негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки. Також Україна закликає світ не допустити судилища над захисниками Маріуполя, яке анонсували окупанти. 


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Тортури та масове вбивство українських військовополонених. Чи відреагує світ на Оленівський злочин?"

Про це йдеться у спільній заяві Сил безпеки та оборони.

Автори заяви пояснили, що операція з порятунку 2,5 тис. захисників Маріуполя була єдиним можливим варіантом, щоб зберегти їм життя: "Альтернативи на кшталт екстракшн не було, стояв вибір: операція з порятунку чи загибель на «Азовсталі» насамперед тяжкопоранених. Адже запаси необхідних медикаментів закінчувалися".

Саме тяжкопоранених вдалося врятувати першими під час обміну в червні: 144 особи, з яких 95 – захисників Маріуполя, вже повернули. Більшість із них мали тяжкі поранення. Станом на зараз вони отримали необхідну медичну допомогу та реабілітацію.

Автори заяви наголосили, що усі державні інституції працюють над тим, щоб повернути Героїв Маріуполя та усіх українців, які перебувають у полоні ворога. Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими продовжує працювати 24/7 для визволення українських Захисників та Захисниць із полону, розшуку осіб, які зникли безвісти за особливих обставин.

Також підтримується зв’язок із родинами полонених військовослужбовців та виконуються зобов’язання щодо їхнього соціального захисту.

Водночас росія не дотримується зобов’язань, нехтує домовленостями, не визнає міжнародних норм і правил ведення війни. З огляду на це, питання обміну полоненими є складним і чутливим.

"Ми закликаємо увесь цивілізований світ не допустити анонсованого катами судилища у Маріуполі над українськими Захисниками та Захисницями. Вимагаємо негайно направити представників Організації Об'єднаних Націй, Міжнародного комітету Червоного Хреста до місць, в яких утримують українських військовополонених, передусім – Оленівки", – закликали автори заяви.

Нагадаємо, 29 липня в окупованій Оленівці від вибуху загинули 53 українських захисників, що перебували у російському полоні. Після цього рідні захисників «Азовсталі» заявили, що вимагатимуть відставки голови МКЧХ. Комітет у відповідь на питання щодо Оленівського злочину зазначив, що не гарантував безпеку українських військовополонених.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати