08 жовтня 2020, 12:45

«Україна не має часу, аби відкладати реформу управління відходами», - Міндовкілля

Прес-служба Міндовкілля України

Обговорення щодо формування ефективної політики у сфері управління відходами відбулося у межах щорічного міжнародного форуму Waste Management 2020.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Європарламент прийняв резолюцію про механізм захисту законності".

Про це повідомляє прес-служба Міндовкілля.

У рамках дискусії зацікавлені сторони обговорили ефективність рамкового законопроєкту №2207-1д "Про управління відходами". Документ передбачає запровадження європейських принципів поводження з відходами відповідно до Директив та кращих практик ЄС, включно з ієрархією поводження з відходами та принципом розширеної відповідальності виробника.

Після ухвалення у першому читанні, ЄС надав свої зауваження щодо тексту документа, які планують врахувати перед другим читанням, аби забезпечити повну відповідність законопроєкту Директивам ЄС.

Учасники дискусії, серед іншого, обговорили адміністрування поводження з відходами на муніципальному рівні.

Одним з важливих кроків, які передбачені законопроєктом, для підвищення якості наданням послуги з управління відходами та зменшення несанкціонованих сміттєзвалищ у країні, є створення адміністратора, який допоможе контролювати потоки відходів у великих містах. Він має забезпечити координацію процесів та операцій у сфері поводження з побутовими відходами на рівні населеного пункту. Окрім того, серед покладених на нього зобов’язань буде контроль якості послуг, які надаватимуть населенню відповідні суб’єкти.

Як наголосила Олена Колтик, директор Департаменту з питань поводження з відходами та екологічної безпеки Міндовкілля, запровадження такого адміністратора в жодному разі не створюватиме монополізацію у сфері управління відходами. Він не буде збирати і вивозити відходи. Його функція – суто адміністративна. Фактично, адміністратор має контролювати та забезпечувати діяльність усього ланцюжка операцій, пов’язаних з управлінням відходами в місті.

Важливу роль у забезпеченні контролю за відходами відіграє запуск інформаційної системи управління відходами, що дозволить отримувати інформацію про кількість відходів від місця їх утворення до переробки та кінцевого захоронення.

Також у рамках дискусії приділили увагу змінам, які стосуватимуться поводження з небезпечними відходами. Законопроєкт №2207-1д має на меті реформувати систему видачі ліцензій. Сьогодні суб'єкт може отримати окрему ліцензію лише на послуг збирання та зберігання небезпечних відходів, що спричиняє багато зловживань на ринку. Після ухвалення законодавчих змін, можна буде отримати ліцензію лише на комплекс послуг з управління небезпечними відходами, які включатимуть обов'язкову їх утилізацію.

Нагадаємо, Уряд зробив перший крок до запуску ринку торгівлі квотами в Україні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати