22 жовтня 2019, 15:23

Удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді: Раді рекомендують прийняти за основу законопроект

Інформаційне управління Апарату ВРУ

Законопроектом про внесення змін до КПК України щодо удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді №2165 пропонується внести зміни до ст. 338 КПК України та зобов’язати прокурора письмово повідомляти суд та учасників провадження, які саме нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, були встановлені під час судового розгляду і стали підставою для змінення обвинувачення в суді, а також до ст. 341 КПК щодо встановлення конкретного часового проміжку (до 30 днів), впродовж якого прокурор повинен буде подати до суду змінений обвинувальний акт.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Парламент зареєстрував законопроект про врегулювання сфери азартних ігор".

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

На думку авторів, це дозволить:

  • підвищити відповідальність прокурора при прийнятті рішення про зміну обвинувачення в суді;
  • конкретизувати необхідність прокурора зазначити які саме нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, були встановлені під час судового розгляду;
  • встановити конкретний часовий проміжок протягом якого прокурор повинен буде подати до суду змінений обвинувальний акт;
  • забезпечити законне право на захист людини.

У результаті члени Комітету, заслухавши інформацію підкомітету з питань кримінального процесуального законодавства та оперативно-розшукової діяльності щодо підтримки доцільності удосконалення порядку зміни обвинувачення в суді та необхідності подальшого ґрунтовного доопрацювання законопроекту до другого читання, всебічно обговоривши питання, ухвалили рішення рекомендувати ВРУ законопроект №2165 прийняти за основу.

Нагадаємо, ВРУ ухвалила держбюджет на 2020 р. у першому читанні.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати