07 грудня 2023, 13:18

Удосконалення механізму протидії домашньому насильству: в Раді рекомендують прийняти законопроєкт

Пресслужба Апарату Верховної Ради України

Комітет Верховної Ради з питань молоді і спорту рекомендує прийняти за основу законопроєкт щодо удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі. Про це повідомила пресслужба Апарату ВРУ.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "ВС визначив, які діяння депутатів можна вважати зловживанням владою".

Так, законопроєктом пропонується:

  • внести зміни до законодавства з метою розмежування повноважень між Міністерством соціальної політики України та Національною соціальною сервісною службою України у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;
  • внести зміни до Сімейного кодексу, а також до Закону України “Про медіацію”, що спрямовані на встановлення неможливості застосування заходів щодо примирення, якщо одна зі сторін подружжя вчиняла/вчиняє домашнє насильство, а також проведення медіації у випадках домашнього насильства та насильства за ознакою статі;
  • вилучити із законодавства формулювання "кол-центр з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей", замінивши його формулюванням спеціалізована "гаряча лінія" запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, зокрема сексуальному, пов’язаному зі збройним конфліктом, та насильству стосовно дітей;
  • передбачити надання спеціалізованими службами підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, надання допомоги особам, які постраждали від фізичного або сексуального насильства або насильства за ознакою статі, зокрема сексуального, пов’язаного зі збройним конфліктом.

Під час обговорення члени Комітету підтримали внесення Кабінетом Міністрів України законопроєкту задля вдосконалення законодавчого забезпечення протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі.

Водночас члени Комітету наголосили, що в країні досі не створено ані кол-центру з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству щодо дітей, ані Єдиного державного реєстру випадків домашнього насильства та насильства за ознакою статі, що мало, на думку депутатів, виконати Міністерство соціальної політики України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати