16 грудня 2021, 14:42

Учасникам індустріальних парків нададуть податкові та митні стимули

Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України

Верховна Рада прийняла за основу низку законопроєктів щодо створення сприятливих умов для залучення масштабних інвестицій у промислове виробництво.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Парламент ухвалив закон про оподаткування в Дія City"

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.

Метою законопроєктів є сприяння залученню прямих інвестицій у створення нових виробництв через механізм індустріальних парків.

Проєктом Закону № 5688 пропонується внести зміни до Податкового кодексу у частині:

- звільнення від оподаткування податком на додану вартість операції з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту нового устаткування (обладнання), що ввозяться учасниками індустріальних парків, виключно для власного використання під здійснення ними діяльності у сферах переробної промисловості або науково-дослідної діяльності на території (в межах) індустріального парку (без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування третім особам);

- звільнення від податку на прибуток протягом 10 років учасників індустріальних парків за їх бажанням та заявою і за умови виконання ряду встановлених законопроєктом умов (здійснювати діяльність виключно на території і в межах індустріального парку, а також не нараховувати і не виплачувати дивіденди на користь власника корпоративних прав);

- надання права органам місцевого самоврядування встановлення пільгових ставок податку на нерухомість і плати за землю.

Законопроєктом № 5689 пропонується внести зміни до Митного кодексу та звільнити від оподаткування митом нове устаткування (обладнання), що ввозиться учасниками індустріальних парків виключно для власного використання для здійснення ними діяльності у сферах переробної промисловості або науково-дослідної діяльності на території (в межах) індустріального парку (без права надання в оренду, лізинг чи передачу в користування третім особам).

Також пропонується передбачити, що відчуження устаткування (обладнання) та комплектуючих виробів до нього, ввезених на митну територію України у вказаному пільговому порядку, раніше 5 років з дати ввезення їх на митну територію України, чи їх нецільове використання, або дострокове припинення (втрата) статусу учасника індустріального парку тягнуть за собою виникнення обов’язку зі сплати ввізного мита та пені.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати