23 червня 2021, 15:39

У яких випадках Президент ухвалюватиме політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт про внесення змін і доповнень до Кримінального кодексу України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Зброя у резервістів ТрО: що пропонується законопроєктами «Про територіальну оборону України» та «Про основи національного спротиву"

Проєкт Закону № 5672 від 18.06.2021 розроблено з метою забезпечення своєчасного й ефективного захисту прав людини, а також унеможливлення ухилення від кримінальної відповідальності осіб, які вчинили тяжкі чи особливо тяжкі злочини на тимчасово окупованій території України.

Метою законопроєкту є забезпечення своєчасного й ефективного захисту прав людини –  прискореного вирішення питань, пов’язаних з агресією Російської Федерації проти України щодо

  • повернення на Батьківщину осіб, які утримуються чи притягуються до кримінальної відповідальності або засуджені на території держави-агресора;
  • повернення таких осіб з тимчасово окупованої території України.

Тож пропонується надати Президентові України можливості ухвалювати політико-правове рішення як винятковий кримінально-правовий захід.

Політико-правове рішення має своїм завданням правове забезпечення процедури обміну осіб, які:

1) утримуються чи притягуються до кримінальної відповідальності або засуджені на території держави-агресора;

2) утримуються чи притягуються до кримінальної відповідальності або засуджені на тимчасово окупованій території України, – на осіб, які притягуються до кримінальної відповідальності на території України (зокрема осіб, яких було затримано або заарештовано), – до ухвалення українським судом вироку чи іншого остаточного рішення у справі про вчинене ними суспільно небезпечне діяння, передбачене цим Кодексом.

Передбачається, що положення цієї статті поширюватимуться на громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які на законних підставах захищали незалежність і територіальну цілісність України, зокрема брали участь в антитерористичній операції (АТО) або операції Об’єднаних сил (ООС).

Про ухвалення політико-правового рішення Президент України видатиме указ, яким передбачається обмін вищезазначених осіб.

Політико-правове рішення є тимчасовим кримінально-правовим заходом. Норми, що його регулюють, підлягають скасуванню після відновлення територіальної цілісності України та втрати актуальності проблеми обміну зазначених осіб

Також законопроєкт пропонує не застосовувати давність у разі вчинення тяжкого чи особливо тяжкого злочину на тимчасово окупованій території України.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати