18 жовтня 2021, 14:18

У яких випадках позбавлятимуть державних нагород: законопроєкт

На розгляд народним депутатам подано законопроєкт щодо удосконалення механізму позбавлення державних нагород з огляду на російську агресію проти України.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Нобелівська премія більше не матиме квот на стать чи етнічну приналежність"

У чому полягає необхідність прийняття законопроєкту?

Державні нагороди є вищою формою відзначення громадян за видатні заслуги у розвитку економіки, науки, культури, соціальної сфери, захисті Вітчизни, охороні конституційних прав і свобод людини, державному будівництві та громадській діяльності, за інші заслуги перед Україною. Однак серед нагороджених є і ті, які публічно підтримали анексію Криму, виправдовують окупацію українських територій, публічно заперечують збройну агресію Росії проти України, популяризують керівництво держави-агресора тощо. Збереження за такими громадянами державних нагород, включно з найвищим ступенем відзнаки “Герой України”, є неприпустимим.

Що пропонується?

Законопроєктом № 6163 від 11.10.2021 пропонується механізм, який дозволить практично реалізувати положення, передбачені законом України “Про санкції”. Верховна Рада України та Рада національної безпеки і оборони України отримають право вносити на розгляд Президенту України обґрунтоване подання про позбавлення державної нагороди виключно у випадках, коли нагороджений вчинив дії, спрямовані на

- популяризацію або пропаганду органів держави-агресора та її посадових осіб,

- виправдання, визнання правомірності або публічне заперечення збройної агресії проти України, анексії території України державою-агресором, порушення територіальної цілісності, суверенітету України

- або у разі, якщо правоохоронні органи встановили зв’язки нагородженого з окупаційними силами та/або окупаційними адміністраціями держави-агресора.

Остаточне рішення щодо позбавлення нагород ухвалюватиме Президент України. У разі, якщо особа, позбавлена нагороди, вважає таке рішення помилковим, вона матиме право на поновлення у правах на державні нагороди в порядку, передбаченому ст. 17 Закону України «Про державні нагороди України».

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати