11 листопада 2020, 18:05

У ВРУ зареєстрували законопроєкт щодо створення Фонду декарбонізації, - Міненерго

Урядовий портал

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження державного фонду декарбонізації (реєстр № 4347).


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Уряд підтримав запровадження електронних соціальних послуг".

Про це повідомляє Урядовий портал.

Зазначається, що джерелом наповнення Фонду передбачено податок на викиди двоокису вуглецю. Планується збільшення цього податку з 10 до 30 грн/т.

Зокрема, 50% податку спрямовуватиметься до загального фонду Держбюджету, де буде розподілятися на заходи з захисту довкілля; 50% – до Фонду декарбонізації.

Кошти Фонду будуть спрямовуватися виключно на проєкти, що призводять до скорочення викидів СО2. Наразі розглядаються сім напрямків:

  • Екомодернізація підприємств, в тому числі, генеруючих;
  • Модернізація тепломереж, водоканалів, вуличного освітлення;
  • Здешевлення проектів із утилізації (переробки) побутових відходів;
  • Електробуси для громадського транспорту;
  • Стимулювання використання електрокарів населенням;
  • Заміщення традиційних видів палива в бюджетній сфері;
  • Стимулювання виробництва та використання біоетанолу, біогазу.

Створення Фонду передбачено без утворення окремого юридичного суб’єкту. Його формат – "стаття в бюджеті", за аналогією до Державного фонду регіонального розвитку, Державного дорожнього фонду.

За такого варіанту процес адміністрування не потребуватиме додаткових витрат та здійснюється чинними державними інституціями.

"Фонд Декарбонізації стане кроком із зменшення вуглецевого сліду української продукції, що також надасть можливість позбутися додаткового мита – так званого "вуглецевого тарифу", який може бути запроваджений вже наступного року. Фонд на практиці допоможе Україні досягти взаємовигідного партнерства із країнами ЄС в сфері стійкого розвитку та впровадження Зеленої угоди, до реалізації цілей якої ми прагнемо долучитися", – наголосила в. о. Міністра енергетики Ольга Буславець.

Нагадаємо, Уряд обіцяє підтримати бізнес під час карантину вихідного дня.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати