11 листопада 2020, 16:38

Уряд обіцяє підтримати бізнес під час карантину вихідного дня

Урядовий портал

Економіка України не витримає повного локдауну, тому Уряд та Міністерство охорони здоров’я разом з епідеміологами, аналітиками, представниками бізнесу розробили збалансований варіант додаткових карантинних обмежень.

Читайте також: "Кабмін запроваджує карантин вихідного дня".

Про це зазначив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, зазначає Урядовий портал.


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Як зазначаєься, МОЗ ініціювало зміни до Постанови №641, які передбачають запровадження в Україні так званого "карантину вихідного дня".

"Розумію, що нові обмеження неприємні та болісні для багатьох представників бізнес-спільноти, що зайняті у ресторанній, розважальній та культурній сферах. Уряд готовий підставити плече, аби підтримати наших підприємців під час посиленого карантину вихідного дня", — наголосив Прем’єр-міністр.

Так, за словами Дениса Шмигаля, повною мірою відновляться та розширяться наступні програми підтримки:

  • компенсація частини зарплат робітників у зв’язку з простоєм;
  • програма портфельних гарантій, яка має запрацювати найближчим часом (до 80% кредиту буде покриватися державою);
  • можливість застосування механізму визнання "карантину вихідного дня" форс-мажорною обставиною (Уряд зараз обговорює з Торговельно-промисловою палатою);
  • продовження реалізації програми доступних кредитів "5-7-9", яка дає змогу отримати кредитні канікули для бізнесу. Мова йде про рефінансування існуючих позик фактично під 0%.

Прем’єр-міністр зауважив, що через експонентне зростання в Україні кількості захворілих на COVID-19 суттєво збільшується навантаження на лікарні та українських лікарів.

"COVID може призупинити наша відповідальність у дотриманні протиепідемічних заходів: дистанція, носіння маски, використання антисептиків. Якщо захворів член вашої родини, залишайтесь на самоізоляції. Держава сплачуватиме за лікарняний", - підкреслив очільник Уряду.

Нагадаємо, в Україні змінили процедуру відкриття пенсійних рахунків.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати