22 грудня 2020, 19:00

У ВРУ зареєстрували законопроєкт про особливості парламентської служби

У Верховній Раді зареєстровано проєкт Закону №4530 "Про парламентську службу".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Відрядження поліцейських та присвоєння їм спецзвань: прийнято за основу законопроєкт".

Як зазначається у пояснювальній записц метою ухвалення законопроєкту є визначення особливостей правового регулювання парламентської служби та правового статусу парламентських службовців для дієвої та ефективної роботи Апарату із забезпечення діяльності Верховної Ради України, її органів.

Запропонований законопроєкт складається із десяти розділів.

Розділ І визначає загальні засади діяльності парламентської служби.

Розділ ІІ присвячений управлінню парламентською службою. Пропонується визначити такі складові системи управління парламентською службою: Верховну Раду, Голову Верховної Ради, комітети ВР, голів комітетів, Керівника Апарату, Комісію з питань добору парламентських державних службовців категорії "А", Комісію з питань добору парламентських державних службовців категорій "Б" і "В", службу управління персоналом Апарату. У розділі визначаються повноваження кожного суб’єкта управління парламентською службою.

Розділ ІІІ стосується вступу на парламентську службу. Вимоги до осіб, які претендують на зайняття посад парламентської державної служби, складаються із загальних та спеціальних вимог. Визначається коло суб’єктів, які визначають спеціальні вимоги, у порівнянні із законом. Такі норми розвивають конституційні приписи щодо ролі Голови Верховної Ради в організації роботи парламенту, а також ролі парламентських комітетів. Проведення конкурсу, оформлення та оприлюднення його результатів також відображає окреслену специфіку управління парламентською службою.

Розділ ІV законопроєкту регламентує питання службової кар’єри парламентських державних службовців. Також визначаються особливості підвищення рівня професійної компетентності парламентських державних службовців. Окрім того, відкритість парламентської служби та зацікавлення молодих кадрів до роботи в Апараті здійснюється через стажування молоді, якому присвячена стаття 24 законопроєкту.

Розділ V регулює питання фінансового забезпечення діяльності парламентської служби.

Розділ VI присвячений особливостям дисциплінарної відповідальності парламентських державних службовців.

Розділ VII стосується припинення парламентської державної служби та гарантій прав парламентських державних службовців у зв’язку з припиненням парламентської служби.

Особливості парламентської патронатної служби окреслені у розділі VIII, а службової діяльності парламентських працівників, які виконують функції з обслуговування, – у розділі ІХ законопроєкту.

Заключний розділ Х законопроєкту вміщує прикінцеві та перехідні положення, необхідні для якісної реалізації законодавчої ініціативи.

Нагадаємо, прийнято законопроєкт щодо призначення та звільнення членів наглядової ради НСТУ.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати