01 серпня 2020, 12:31

У ВРУ зареєстровано законопроект щодо посилення соціального захисту дітей

У Верховній Раді України зареєстровано Проект Закону №3945 від 29.07.2020 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей".


Маєте Телеграм? Два кліки - і ви не пропустите жодної важливої юридичної новини. Нічого зайвого, лише #самасуть. З турботою про ваш час!


Читайте також: "Оприлюднення інформації про фінансування громадських об’єднань: зареєстровано законопроект".

Зазначається, що проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціального захисту дітей розроблено з метою покращення соціального становища дітей та підтримки виховання дітей у сімейному середовищі.

Зокрема, для досягнення вказаної мети законопроектом пропонується:

- доповнити статтю 181 Сімейного кодексу України нормою щодо встановлення мінімального розміру тимчасової державної допомоги дитині, місце проживання чи перебування батьків якої невідоме, або батьки якої ухиляються від сплати аліментів, у сумі 40 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує двох з половиною мінімальних зарплат або дитина є дитиною з інвалідністю;

- доповнити статтю 18-3 Закону України "Про державну допомогу сім’ям з дітьми" нормою щодо встановлення мінімального розміру допомоги на дітей одиноким матерям у сумі 40 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, у яких  середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує двох з половиною мінімальних зарплат або які виховують дитину з інвалідністю.

Так, прийняття законопроекту сприятиме стабільному розвитку і функціонуванню сімей з дітьми та забезпеченню права дітей на виховання у сімейному середовищі.

Нагадаємо, у Раді пропонують встановити розмір відшкодування втрат немайнового характеру.

0
0

Додати коментар

Відмінити Опублікувати